У Велятині змагалися косарі

У Велятині змагалися косарі

У суботу, 11 червня, у телятині пройшов ІІІ етнофестиваль косарів. За звання кращого косаря боролися 11 учасників, у тому числі жінка – Олена Попович.

Після ряду випробувань на володіння сільськогосподарським інструментом, переможцем поєдинку став велятинець Іван Петраш.

Слід зазначити, що цьогоріч у заході взяли участь двоє представників Румунії, тож фестиваль вперше став не обласним, не Всеукраїнським, а Міжнародним.

Крім косарських конкурсів на вправність, бажаючі могли випробувати себе у мистецтві складування снопів, виготовлення агропромислових інструментів, у клепанні коси. Також для малечі було організовано різноманітні ігри. Майстер-класи.

А розважали присутніх на фестивалі місцеві творчі колективи, а також артист із Румунії джордже Негря та відомий закарпатський гурт «Рокаш».

А вітали гостей та учасників дійства Велятинський сільський голова Жанна Микитюк, менеджер культури повіту Сату-Маре Фелічіан Поп, голова Союзу українців у Румунії Любов Горват та директор  повітового музею розвитку, традицій та звичаїв Сату-Маре Роберт Ласло та інші.

Фото Юрія Пуки, Маріанни Цифри

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)