Відділення гемодіалізу у Хусті таки мають відкрити

11

Відділення гемодіалізу у Хусті таки мають відкрити

Наразі 14 мешканців Хустщини, які потребують регулярного гемодіалізу, проходять оздоровлення у Тячеві. На жаль, у 2012 році відділення в Хусті  закрилося.

До слова, загалом у області, за словами медиків, замісну ниркову терапію приймають майже дві сотні закарпатців. Тож чи відкриється найближчим часом у місті над Тисою багатостраждальне відділення, про яке вже говориться далеко не перший рік?

– На сьогодні ми ведемо активну роботу відносно відкриття гемоліалізного центру в місті Хуст, бо ситуація, яка склалася є неприпустимою. Хустський район – чи не єдиний у області, який не має такого центру. Наші краяни вимушені кілька разів на тиждень їздити до сусідніх районів, аби продовжити своє життя на кілька днів. Уявіть життя цих людей та їхніх близьких!!!  – зазначив голова Хустської РДА Назарій Павлій. – Коли я вперше з’ясував для себе цю проблему, довго не міг порозуміти як дійшло до того, що один із найперших гемодіалізних центрів, який свого часу був відкритий у Хусті, в 2014 році закрили. Видно, тоді це нікому не було цікавим. Але ж немає нічого у світі ціннішого за людське життя. І це перше над чим маємо працювати. Тому разом із апаратом адміністрації, за підтримки голови районної ради Олександра Пацкана та активної підтримки начальника відділу охорони здоров’я Хустської РДА Віктора Бабича, ми взялися за вирішення питання. Наразі вже підшукали два приміщення, які попередньо погодила і делегація лікарів з області, – частина приміщення Хустської стоматполіклініки або приміщення по вул. Слов’янській (біля так СП «Штюрмер»), які є власністю районної ради. До речі, використавши останнє ми могли би одним пострілом «застрелити двох зайців» – рятувати життя людей і зняти те «більмо з ока», яким є ці недоглянуті будівлі, які псують загальний, оновлений вигляд центральної частини міста. Тепер ми працюємо над підготовкою вказаних питань до сесії районної ради і, сподіваємося, депутатський корпус підтримає наші ініціативи. Що стосується іншої роботи у медичній сфері, то 1 січня 2015 року ми поновили роботу Центру первинної медико-санітарної допомоги, для якого закупили 13 нових холодильників, які спрямовані по сільських амбулаторіях. З першого травня у районі відкрито новий пункт швидкої допомоги у селі Липча, до кінця року плануємо відкриття ще одного у селі Копашнево. Між іншим, у питанні створення пунктів медичної допомоги в нашому районі маємо серйозну підтримку від голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля. До Хустської міської ради ми звернулися із клопотанням про надання додаткових приміщень для створення двох нових амбулаторій в місті Хуст, аби максимально наблизити первинну ланку медичної допомоги до містян, які проживають у віддалених від поліклініки районах міста, а також зняти навантаження на лікарів і вирішити питання нескінченних черг, які ми маємо змогу спостерігати щодня. Наразі очікуємо ствердної відповіді. Пройшли конкурс і найближчим часом за рахунок фонду регіонального розвитку закупимо новий реанімобіль. Планується відкриття оновленого відділення інтервенційної кардіології. Тут окреме спасибі слід сказати Михайлу Рівісу, який приклав чимало зусиль задля реалізації цього проекту і без якого у нас навряд чи щось вийшло б. Є у нас і інші, не менш значимі і важливі для медицини Хустщини плани та напрацювання. Тобто, роботи тривають, незважаючи на певні тимчасові труднощі, обмеженість фінансування та обмаль власних коштів.

mediakhust.net

 

1 коментар

  • At 2016.06.13 11:09, Діалізники said:

    Ми молимося за Вас, тих, кому не є байдужі наші життя! Хай Бог благословить Вас на добрі діла і мeдрі рішення.

    (Required)
    (Required, will not be published)