Акордеоніст-віртуоз із Хуста підкорює музичний Олімп

1

Акордеоніст-віртуоз із Хуста підкорює музичний Олімп

Як казав Девід Брін, говорити про музику – це все одно, що танцювати про архітектуру. І все ж… деякі виконавці примушують про себе не просто говорити, про них хочеться кричати на весь світ. І не тільки  про них, але й про їхніх наставників.

Юний акордеоніст із міста над Тисою настільки  майстерно володіє інструментом, що його хочеться слухати і слухати. Вихованець Хустської школи мистецтв Олександр Порада – справді талановитий музикант. Хлопець нещодавно в чергове став переможцем  Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Таланти багатодітної родини» у номінації «музичне виконання».

AHDidoQpqMIКрім цього конкурсу в доробку Олександра десятки перемог на інших творчих поєдинках. Зокрема, він є лауреатом ІІ премії ХІ-го міжнародного конкурсу мистецтв «Закарпатський Едельвейс – 2016» в м.Ужгороді, лауреатом ІІ премії VІІІ-го міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Inter Svitiaz accomusik – 2016» в м.Луцьку, отримав ІІ місце в обласному конкурсі виконавської майстерності учнів старших класів відділу народних інструментів шкіл естетичного виховання Закарпатської області в м.Ужгороді,  має звання лауреата ІІ премії Всеукраїнської музичної олімпіади «ГОЛОС КРАЇНИ» у номінації «Народні інструменти, класична програма» у віковій категорії «12-13 років» в м.Києві, та лауреатом ІІ премії Всеукраїнської музичної олімпіади «ГОЛОС КРАЇНИ» у номінації «Народні інструменти, естрадна програма» у віковій категорії «12-13 років» в м.Києві. І це тільки у цьому навчальному році. У доробку хустянина також перемога на VІІІ Міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів “Perpetuum Mobile”, на  VІ Всеукраїнському конкурсі майстерності учнів старших класів відділень народних інструментів шкіл естетичного виховання «Візерунки Прикарпаття» та багатьох інших.

-Олександр – надзвичайно працьовитий, відповідальний, веселий. Звичайно, перемогами він може завдячувати й своїй мамі Ірині, теж людині творчій, викладачеві Хустської школи мистецтв та батькові Богдану, без фінансової підтримки якого просто не вдалося б взяти участь у стількох конкурсах. Мені приємно, що маю такого здібного учня, – розповідає наставниця юного баяніста Світлана Паштецька.

Між іншим, найбільша заслуга в тому, що Олександр Порада зміг відкрити в собі мистецький талант є саме заслугою вчительки, яка своєю чуйністю та професійністю змогла знайти ключі до серця свого вихованця і допомогти йому реалізувати мистецький потенціал.

 Тож хочеться щиро побажати і Олександрові, і пані Світлані успіхів, натхнення та нових перемог.

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)