У Хусті відбувся Міжнародний фестиваль для особливих людей

1

У Хусті відбувся Міжнародний фестиваль для особливих людей

28 травня до Хуста з’їхалогся більше сотні особливих людей із Молдови, Словаччини, Білорусі, Києва, Запоріжжя, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Запоріжжя, Сум, Чернівців, Дніпропетровська, Самбора, Херсона, Одеси, Чернігова та з різних куточків Закарпаття, аби взяти участь у щорічному VІІІ Міжнародному фестивалі «Долина нарцисів». Захід розпочався ходою центром Хуста під умовною назвою «Схід і Захід разом». Далі дійство продовжилося концертною частиною на центральній міській сцені.

2

Чуттєвими  та неперевершеними виступами присутніх радували Наталія Капустян і Роман Шевченко з молодіжного центру інвалідів м. Канів «Відродження», Анітта Салатай, Сергій Сіверський та Тетяна Луценко, Ірина Казимир та Антоніна Кривобок, Олена Глушко з Києва, Микола  Баландін та Лілія Марейченко та інших.

4

Учасників фестивалю привітали голова громадської ради Хуста Оксана Ряска, голова жіночої ради Оксана Огняник, директор центральної міської бібліотеки Вікторія Курденко (між іншим, бібліотека вже впродовж двох років активно підтримує захід), начальник управління культури, молоді і спорту Володимир Власюк  та інші.

3

-Ми прагнемо підтримати і згуртувати людей з особливими потребами, адже вони, наперекір долі, своєю мужністю показують приклад сили волі іншим, доля кожного з них – це окрема життєва книга, повна трагізму та водночас героїзму. У нас не просто Схід і Захід об’єдналися заради спільної участі в фестивалі, але й учасники показали, що незалежно від того, де хто де народився, незнайомі люди можуть мати одинакові проблеми зі здоров’ям, можуть мати спільні погляди на життя. Учасники були вражені закарпатською гостинністю, прекрасними краєвидами і теплом сердець хустян, – наголосила організатор заходу, голова благодійного фонду «Любов»  Любов Яцук. – Дійсно дорослі й діти, незрячі і слабочуючі, колясочники та малюки з хворобою Дауна разом виступали, демонстрували мистецькі здібності та таланти. Дехто читав власні вірші, хтось – співав, хтось – дивував хореографічними композиціями. Бо ж навіть, якщо людина фізично обмежена, життя продовжується! Батьки не повинні впадати у відчай, якщо їхнє дитя відрізняється від натовпу, треба просто шукати в ньому таланти і допомагати самоутверджуватись.

5

Атмосфера неординарного дійства була дуже доброзичливою й піднесеною, приступні обмінювалися думками та враженнями. Були між учасниками, до речі, й «ветерани», які на фестиваль приїжджають із року в рік, однак дехто у Хусті був справді вперше.

6

Святкування продовжиться завтра у диско-барі, а в понеділок на гостей чекають екскурсії визначними куточками нашого краю.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)