Здобутки вихованців Хустської МАН

IMG_0484

Здобутки  вихованців Хустської МАН

Шкільний вік – найкращий період для формування особистості учня. Шкільний, тому що навчальний заклад під назвою «школа» бере у цьому безпосередню участь. Невже тільки завдяки цій будівлі можна сформувати законослухняного громадянина і взагалі успішну, впевнену у собі та прогресивну особистість? У деякій мірі так, але не тільки. Батьки, друзі, знайомі, ПОЗАшкільні заклади – це теж компоненти впливу. Щодо останнього, то до нього можна віднести МАН, про яку саме зараз піде мова. Що ж це за абревіатура?

Всесвітня пошукова мережа Google відповідає на наше запитання:

«Мала академія наук України (далі МАН чи Мала академія) – це структурна складова системи позашкільної освіти, яка сприяє виявленню здібностей, обдарувань, і самовизначенню та реалізації особистості засобами залучення до пошукової, експериментальної, дослідницької роботи в різних галузях науки і техніки, забезпечує її творчий, інтелектуальний, духовний розвиток, професійну орієнтацію, підготовку до майбутньої професійної та громадської діяльності».

Отже, це досить солідний заклад, який надає учням можливість проводити час із користю не тільки у школі. Запитуємо далі про мету. Отримуємо відповідь:
«Мета МАН – поглиблення науково-практичних знань із галузевих наук у секціях і наукових товариствах, подальше зміцнення наукових зв’язків між шкільною молоддю і науковими установами. Педагогічний процес у МАН має свої особливості, які відрізняють його від звичайних уроків у школі. І перш за все це те, що плани й програми наукових гуртків, клубів, секцій, на відміну від стабільних навчальних програм, охоплюють такі галузі знань і практичної діяльності, які виходять за межі уроку, враховуючи індивідуальні інтереси та творчий потенціал конкретної дитини». 

З вищевказаного випливає, що МАН має навіть більші переваги, ніж школа!

Основними завданнями МАН є:

– пошук, розвиток та підтримка здібних, обдарованих, талановитих учнів;

– виховання свідомого громадянина України;

– створення умов для творчого, інтелектуального, духовного самовдо­сконалення учнів та його стимулювання;

– формування у учнів умінь та навичок культури наукового дослідження;

– формування соціально-адаптованої особистості, її громадського досвіду;

– пропаганда наукових досліджень учнів та захист їх авторських прав і інтересів;

– задоволення потреб учнів у професійному самовизначенні та творчій самореалізації.

Учні міста Хуста теж є членами цієї структури.  Хустська міська філія Закарпатського територіального відділення МАН України працює вже сьомий рік на базі Хустського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді (керівник Головко О.Й.). Вона налічує всього шість секцій, проте повноцінно дозволяє учням реалізувати себе саме у тій галузі, яка їм до душі.

  На ІІ (обласний) етап у 2015-2016 навчальному році було представлено 8 науково-дослідницьких робіт, із яких  нагороджені дипломами ІІ ступеня  : Онисько Валерія (секція «Мистецтвознавство»,кер.Пилип М.А.),Лемак Мирослава (секція «Французька мова»,кер.Слава М.Л.), дипломами ІІІ ступеня:Сурдюк Ельвіра (секція «Історичне краєзнавство»,кер.Прокопів Н.В.), Тимчик Олександр (секція «Ветеринарія та зоотехнія», кер.Харчина Л.М.)та чотири відзначені за високий рівень  знань та активну участь.

А як щодо вражень самих учнів, яку користь принесла їм діяльність у МАН і що для них значать ці  букви?

«Я  пишаюся тим, що ношу почесне звання малоакадемівця. Бути членом МАН – це не просто працювати над своєю роботою, а й із захопленням займатись тим, що тобі до душі.  За період перебування у ХМЦНТТУМ я знайшла нових друзів, справді обдарованих дітей, які знають, чого прагнуть від життя. Досвід, отриманий тут, безперечно, згодиться мені у майбутньому».

«У майбутньому я мрію бути журналістом, тому вже зі школи хотілося якось ближче познайомитись із цією професією. Саме МАН надала мені таку можливість. Під пильним керівництвом досвідчених викладачів я працювала над своєю науково-дослідницькою роботою. Хочеться сказати, що підтримку, яку мені надали працівники МАН, надзвичайно важлива для мене. Спасибі їм за це».

«МАН – позашкільна організація, яка дає можливість учням реалізовуватись не тільки за нудною шкільною програмою, а й далеко за її межами. Я радий, що ношу звання малоакадемівця і, безперечно, пишаюся тим, чого зміг досягти. Учні, приєднуйтесь до наших рядів, повірте, що не пошкодуєте про вибір».

 Цими днями відбулось чудове загальноміське свято нагородження призерів обласних та всеукраїнських олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Хочеться сказати, що МАН – це не просто ПОЗАшкільний заклад для «більшої реалізації особистості учня», це місце,де малоакадемівці справді відкрили у собі нові і кращі якості, але також зуміли знайти підтримку, довіру, бажання допомогти, нових друзів, навчились більше вірити, більше старатись, наполегливіше йти до мети і зрозуміли, що досягти свого можна завжди, тільки б бажання.

М.Пилип,керівник секцій МАН,педагогічний організатор Хустської філії МАН

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)