Хуст відзначив 926-ту річницю

1

Хуст відзначив 926-ту річницю

День міста Хуст святкував проведенням низки розважальних заходів. Напередодні свята у картинній галереї відкрилася виставка учасників народного творчого об’єднання «Митець верховини», у місті було запущено три штучні водограї, проведено ряд фестивалів.

14

Головні урочистості відбулися в неділю, 8 травня, на Майдані Незалежності. Розділити знакову для міста подію завітали голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, депутат Верховної ради України Валерій Лунченко,  заступник голови  ОДА Віктор Микулін,  перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто, Генеральний консул Угорщини в місті Берегово Андре Саліпські, консул Угорщини в місті Ужгород Янош Сабо, Генеральний консул Словацької республіки в місті Ужгород  Янка Бур’янова, керівник офісу ООН в Україні Ян-Томас Хімстра.

2

Першим привітав краян зі святом Хустський міський голова Володимир Кащук.

3

-Дякую всім хустянам за активну громадянську позицію, за кредит довіри мені і моїй команді, Приємно, що в цьому році плануємо продовжити розпочаті раніше справи, працювати на благо громади, – наголосив пан Володимир. – Крім ремонту низки вулиць маємо намір провести масштабну реконструкцію стадіону, який стане одним з кращих у Західній Україні. Також буде проведено фестиваль ковалів, відновлено роботу міжнародного пленеру «Хус т-арт», працюватимемо і над тим, аби привабити до Хуста більше туристів, для цього, зокрема, облагороджуємо Замкову гору.

12

– Із року в рік Хуст все більше набирає риси європейського містечка. І це заслуга кожного з нас. Ми повинні робити все для того, аби так виглядала вся Україна, щоб ми вірили в майбутнє нашої держави. Хочеться подякувати представникам старшого покоління, яке виховало ту молодь, яка нині активно розбудовує наш рідний Хуст, – наголосив Валерій Лунченко.

10

7

-Мені приємно разом щ хустянами святкувати День народження рідного міста. Впродовж останніх шести років ми його разом відроджуємо, і те, що населений пункт набирає таких обрисів є нашою спільною заслугою, – наголосив Михайло Рівіс.

11

4

Відтак під час святкового дійства відбулося нагородження переможців конкурсу кращий студент, який проходив 27 квітня. Тож грошові премії від міського голови отримали вихованець Хустської філії медичного коледжу «Монада» Августин Степан (у номінації Кращий студент), Євгеній Хвуст із ЗЛК ДВНЗ «Національний лісотехнічний університет України» (Кращий громадський діяч) та Валентин Русин із ЗБДМК (Кращий культурно-мистецький діяч).

5

Далі відомому у краї добродійнику та пасічнику Йосипу Рачку було вручено посвідчення почесного громадянина Хуста. Крім того, було вшановано десять найактивніших волонтерів міста над Тисою.

8

13

Після цього директор КП «Реклама-Хуст»  Магдалина Скомаровська одержала від керівництва міста та області спеціальний сюрприз – машину для косіння газонів та очищення вулиць від сміття.

6

15

Продовжилося свято гала-концертом другого відкритого фестивалю-конкурсу традиційного мистецтва «Білі нарциси», переможця ми якого стали: зразковий дитячий фольклорний гурт «Цімборики»  (керівник Наталія Шимша), зразкова хореографічна студія  «Арніка» Буського районного будинку культури Львівської області (керівник Андрій Діяк), фольклорний дитячий ансамбль «Первоцвіти» Стеблівської дитячої школи мистецтв Липчанської філії (керівник Наталія Крицак), гурт троїстих музик  «Від суботи до суботи» з села Нижній Бистрий (керівник Юрій Дядюк), народний аматорський фольклорний ансамбль «Красоля» з міста Полонне Хмельницької області (керівник Ірина Гуцол), студенти Закарпатського базового державного медичного коледжу, солісти Мирослава Мар’ян та Людвиг Швайгер.

16

17

19

20

Кращі колективи та індивідуальних виконавців було відзначено грамотами та подяками.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)