Хто віддав лісовий масив із цінною деревиною у приватну власність?

13006590_994141507328606_7926472905233920579_n

Хто віддав лісовий масив із цінною деревиною у приватну власність?

Лісовий скандал у Шаяні

Цими днями громадськість сколихнула звістка про вирубку столітніх дубів у курортному селі Шаян.  Найбільше забили на сполох громадські активісти. Місцеве ж населення мовчить, коментувати ситуацію боїться, бо переконане, що правду відстояти все одно не можна.

Очищення від… лісу

Першим відкрито заговорив про вирубки в Шаяні громадський активіст Роман Келемен. Він оприлюднив у одній із соцмереж світлини масового знищення дерев і заявив, що поки проходить очищення влади, хтось очистив від лісу чималу земельну ділянку.

-У самому центрі Шаяна вирубали здорові могутні столітні дуби! А в цьому лісі раніше були чисті, як сльоза, джерела, люди приходили попити цілющої води. Зараз же тут зводять так звану дачу «Бронза». Невже екологічні служби нічого не бачать? Якою ж буде реакція управління лісового господарства на проведення самовільної вирубки? Чи землю приватизовано разом з лісом? – наголосив пан Роман.

Слід зазначити, що кожен зрізаний дуб міг стримати до трьох тон води, яка тепер просто стікатиме в долину. Враховуючи особливості розташування Шаяна і велику кількість мінеральних джерел, такі дії можна розцінювати не просто як варварське ставлення до Карпат, а як злочин проти довкілля.

Зі слів місцевих мешканців, територію давним-давно приватизував столичний працівник силового відомства, однак назвати прізвище власника селяни чомусь вперто відмовляються.

-Кияни половину села вже купили. Інколи, якщо комусь «впаде в око» певна земельна ділянка, а господарі не хочуть її продавати, вдаються до залякування та шантажу, – тихо зауважує пані Марія.

Інші шаянці слова жінки підтверджують і додають, що чимало людей із села виїхали, а останні кілька десятиліть їхній рідний населений пункт нагадує шматочок Києва в Карпатах.

Чиї дерева впали від сокир?

Оскільки лісовий масив знаходиться у користуванні філії «Хустське ЛАГ», розповісти про те, хто знищив на Хустщині більше гектару лісу ми попросили виконуючого обов’язки директора фірми «Агроліс» Романа Ороса.

13043656_994141203995303_633318428018564510_n

-Справа в тому, що ця територія вже 12 років знаходиться у приватній власності, – каже пан Роман. – На наших картах цього масиву взагалі немає. Тобто, відповідальність за скоєне несе той, кому належить угіддя.

У той же час до Хустського відділу поліції, як не дивно, ніяких офіційних звернень не надходило, хоча про факт нищення лісу правозахисникам відомо.

Між іншим, для приватизації подібних ділянок наразі існує чимало обмежень. Зокрема, оскільки ліс не є оточеним із усіх боків сільськогосподарськими угіддями, видавати необхідний пакет документів на володіння ним, ніхто не мав права. До того ж навіть ставши власником лісових земель, ґазда  й надалі повинен був займатися на своїй ділянці веденням лісового господарства, дотримуючись  детального плану території, а не робити самочинство і губити зелені насадження. Крім того, органи лісового господарства та структури у сфері земельних відносин, у свою чергу, повинні були здійснювати контроль за дотриманням цільового призначення земель.

13000071_994141070661983_800555116669726696_n

Отже, оскільки хазяїн угідь розпорядився деревами на власний розсуд, здається дивним, що він не знав про основні нормативно-правові акти… Або може таки знав…  Крім того, хто ж віддав ліс із цінною деревиною у приватні руки… і в чиї саме? З неофіційних джерел, до речі, стало відомо, що земля має одразу двох власників. Проте відповісти на всі ці питання повинні правоохоронці. Утім… хто б не був головним фігурантом цієї резонансної справи, обійтись без допомоги місцевих чиновників він точно не міг.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)