За відвідини Долини нарцисів не хочуть платити… Після скандалу довкола стоянки

1

За відвідини Долини нарцисів не хочуть платити… Після скандалу довкола стоянки

Після шуму довкола стоянки біля Долини нарцисів відвідувачі заповідника відмовляються платити за вхід на територію масиву. Працівники занепокоєні, адже обслуговування території потребує коштів.

Фото0024-Збір за відвідини Долини існує не перший рік. Це – невеликі гроші, але вони спрямовуються на наукову роботу, охорону масиву, оплату за  електроенергію, розчистку  території, – каже  начальник ПМДВ «Долина нарцисів Олександр Навроцький.

Слід зазначити, що плата за оглядини унікальних квітів є справді невисокою – 20 грн. з дорослих, 15 – зі студентів, 10 – зі школярів, а діти до 7 років та пільгових категорій – можуть милуватися рідкісними рослинами безкоштовно.

3

Між іншим, цьогоріч на території Карпатського біосферного заповідника, до складу якого входить Долина, було встановлено два оглядові майданчики, п’ять інформаційних стендів, перехідний мостик. Планується запуск велосипедних маршрутів, кінних екіпажів, а на наступний рік – закупка двох карпатських буйволів, які будуть ще однією родинкою, що приваблюватиме туристів. Крім того, для дітей керівництво заповідника має намір встановити декоративних метеликів та зробити фотозону.

5

Щодо квітів, які продають перед входом до Долини, пан Олександр зазначив, що вони ростуть на городах мешканців Кіреш.

4

-Штраф за знищення однієї квітки – 49 гривень. При цьому масив охороняється. Тож за букет довелося б заплатити кілька тисяч. Ніхто б не ризикував настільки, – наголосив очільник ПМДВ.

До речі, стоянка біля ярмарку, який наразі діє біля Долини нарцисів також не є самовільною. Дозвіл на неї видав виконком Хустської міської ради, а ті 15 гривень, які платять водії за паркінг, зі слів секретаря Хустської міської ради Володимира Ерфана використовуються на прибирання території ярмарку,  обслуговування біотуалетів, а також  на оплату енергоносіїв.

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)