До Долини нарцисів відкрили відреконструйовану дорогу

1

До Долини нарцисів відкрили відреконструйовану дорогу

24 квітня до Долини нарцисів з’їхалися керівники краю та тисячі туристів, аби взяти участь у  відкритті оновленої дороги, протяжністю 2 км. 200 м., відреставрованої до початку сезону цвітіння перлини Карпат – нарциса вузьколистого.

2

Після перерізання символічної червоної стрічки, почесна делегація оглянула масив заповідника та взяла участь у відкритті «нарцисового» ярмарку, який працюватиме при в’їзді на територію Долини до 15 травня.

3

4

-Я з повагою ставлюся до всіх попередніх голів ОДА, але за 25 років незалежності України тільки тепер вдалося зробити таку грандіозну роботу – відремонтувати асфальтове покриття на території найнікальнішого куточка нашого краю, – наголосив керманич Хуста Володимир Кащук.

5

-Заповідник приваблює не тільки хустян, але й мешканців інших областей та країн. Тож ми повинні зустрічати гостей гідно, – підкреслив парламентарій Валерій Лунченко. – Закарпаття має чудовий туристичний потенціал, який потрібно розвивати.

6

-Крім дороги відремонтовано оглядові майданчики, науковці інтенсивно працюють над збереженням популяції рідкісної квітки, встановлюються шлюзи, діють дослідні майданчики. На наступний рік заплановано також чимало цікавинок, зокрема, оновлення інформаційних стендів та багато іншого, – зауважив очільник області Геннадій Москаль.

8

-Плануємо запустити кінні екіпажі, закупити карпатських буйволів, для дитячих розваг встановити декоративних метеликів, розробити нові туристичні маршрути, облаштувати двоярусні майданчики, – поділився думками начальник ПМДВ «Долина нарцисів Олександр Навроцький.

7

-У цьому році нарциси почали розпускатися ще 12 квітня, зараз цвітуть на 70-80 відсотків, пік очікується приблизно за тиждень. Якщо торік Долину відвідали 17 тисяч туристів, то зараз, гадаю, буде не менше. Між іншим, наразі приїжджає багато відвідувачів із Угорщини, Чехії, Польщі, Молдови, були також дослідники зі Швейцарії та Білорусі, із Києва, Дніпропетровська, Чергінівщини та навіть із Луганщини, – зауважив  директор Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак.

9

10

Слід зазначити, що в Долині також почали розпускатися й інші унікальні рослини  – гірський ірис, орхідея, чемериця та інші червонокнижні квіти. Утім… оповиті легендами «земні зірки» приваблюють до себе найбільше поглядів та фотооб’єктивів.

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)