Депутати Хустської райради, як собака на сіні: і сам не гам, і другому не дам

2

Депутати Хустської райради, як собака на сіні: і сам не гам, і другому не дам

У п’ятницю, 15 квітня, відбулася четверта сесія Хустської районної ради VІІ скликання. Провели засідання голова Хустської РДА Назарій Павлій та перший заступник голови райради Іван Рогач. На порядку денному у народних обранців було 26 питань.

Вперше «слуги народу» голосували поіменно, тож і розташувалися вони в залі засідань по-новому. Зібрання пройшло доволі гаряче, не обійшлося без невдоволених і без гострих дебатів.

Розпочалася сесія з озвучення депутатських запитів, які стосувалися ремонту доріг, якості медичного обслуговування та відкриття відділення гемодіалізу в районній лікарні.

4

Відтак депутати перейшли до розгляду робочих питань.

Про стан злочинності на Хустщині прозвітував перед присутніми керівник місцевої прокуратури Степан Зовдун.

Доволі бурхливо обговорювалося народні обранці питання щодо мисливських угідь. Зокрема, «яблуком роздору» між головучим та представниками громадської організації стала відмова у наданні в користування угідь ГО Закарпатського товариства мисливців і рибалок «Лісівник», проти якого, власне, і проголосували депутати, натомість підтримавши пропозицію щодо передачі угідь на території Вишківської селищної ради Хустській районній організації УТМР.

У той же час найбільший резонанс викликало питання про передачу в користування місту земельної ділянки біля адмінкорпусу Хустської районної ради.

5

Справа в тому, що наразі реконструйовано центральну частину Хуста, а територія довкола райради залишається занедбаною. Однак коштів на проведення ремонту в районі немає. Міськрада, у свою чергу,  запропонувала взяти на свій баланс ділянку біля районної ради і привести її до належного вигляду.

Головний спеціаліст міського відділу архітектури Світлана Якоб детально пояснила депутатам, що мерія має намір провести благоустрій, встановити сучасні лавиці, світильники, сміттєві урни. Її  виступ доповнив голова РДА Назарій Павлій, який також зауважив, що земельна ділянка, яка перебуває у користуванні райради і яка знаходиться у середмісті справді не вписується у архітектурний ансамбль гарного оновленого Хуста і що міська рада хоче взяти на себе зобов’язання облагородити цю ділянку, але для того, аби можна було розпочати якісь ремонтні роботи, потрібне рішення «слуг народу».

Утім депутати все одно не хотіли проголосувати за те, аби земельна ділянка біля райради перейшла в користування місту, озвучуючи при цьому такі пропозиції, як наприклад, зобов’язати взамін міську раду приймати на сміттєзвалищі побутові відходи із сіл району, або, скажімо, дозволити проведення реконструкції, але при цьому залишити територію у власності районної ради. Ніякі аргументи не подіяли на «слуг народу», тож вони зійшлися на думці, що це питання має детально вивчити спеціальна комісія і погодилися прийняти рішення лише на наступній сесії.

Також народні обранці мали заслухати звіт начальника районного Держгеокадастру, утім на засідання він не з’явився, як, до речі, й на попереднє. Тому окремі депутати запропонували висловити йому недовіру. Про те, що очільник управління ігнорує «слуг народу» заявив під час виступу і депутат обласної ради Василь Якубець. Тому присутні на зібранні вирішили перенести і це питання на наступне засідання й одночасно написати звернення щодо роботи керівника Хустського районного управління Юрія Лепея до Головного управління Держгеокадастру, Кабінету Міністрів та ОДА.

Розглянули районні депутати і ряд інших питань, серед яких перейменування села Велятин на Велятино, надання дозволу на списання із Горінчівського МНВК транспортних засобів, закріпили «слуг народу» за виборчими округами, внесли зміни до рішень попередніх сесій.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)