Сесія Хустської міської ради: дебати, бойкот та землі учасникам АТО

1

Сесія Хустської міської ради: дебати, бойкот та землі учасникам АТО

У п’ятницю, 8 квітня, пройшло І засідання ІV сесії Хустської міської ради. На порядку денному цього разу було більше семи десятків питань. Враховуючи, що наразі впроваджено поіменне голосування, а систему «ВІЧЕ» поки що не придбано, складалося враження, що засідатимуть хустські «слуги народу» аж до понеділка… Тим більше, що почалося засідання дуже гаряче.

Депутати від «Свободи» та БПП покинули залу засідань

Конфлікт на сесії міської ради розгорівся уже з перших хвилин пленарного засідання. Від групи народних обранців поступило звернення щодо перенесення сесії.

«Згідно п. 3.10 Регламенту роботи Хустської міської ради, всі питання, які виносяться на розгляд сесії, не пізніше 10 днів до сесії, розглядаються на постійних депутатських комісіях з участю зацікавлених осіб.

Згідно п. 3.12 Регламенту роботи Хустської міської ради, проекти рішень з розглянутих питань представляються депутатам для вивчення не пізніше, як за 5 днів до початку робити сесії.

Міською радою вкотре грубо порушуються вказані норми Регламенту роботи. Засідання комісій ще на проведенні, проекти рішень ще не доступні для вивчення депутатам міської ради».

Тож питання перенесення чергового засідання на інший термін було поставлено на голосування. Утім більшістю голосів «слуги народу» проголосували за те, аби роботу сесії продовжити.

Після цього депутати від фракцій БПП та «Свободи» покинули пленарне засідання.

2

БТІ – каменем спотикання між депутатами та колективом стало непорозуміння

Ще одне депутатське звернення від колективу Хустського Державного підприємства «Бюро технічної інвентаризації» викликало доволі гострі дебати. Слід зазначити, що на сесію з’явився чи не весь колектив бюро. Однак представникам фірми було доручено делегувати одну людину, яка повинна представити інтереси персоналу перед депутатами.

Тож як повідомила представниця фірми, працівники БТІ просять відмінити рішення сесії попереднього скликання про створення нового комунального підприємства і готові відстоювати свої права через суд, а майно фірми відмовляються передати новоствореному бюро.

Утім зі слів Хустського міського голови Володимира Кащука, наразі державних бюро технічної інвентаризації в Україні немає, тому існуюча на території міста фірма давно потребувала реорганізації, тобто під час попередньої сесії депутати проголосували за створення комунального підприємства, яке фактично повинне виконувати ті ж функції, що й раніше державне БТІ, відповідно, що й колектив уже існуючої фірми працюватиме там.

Однак після цього почалася дискусія, хто саме очолюватиме БТІ. Тому від одного з депутатів поступила пропозиція, аби кандидатури як мінімум трьох претендентів на посаду начальника підприємства узгодили між собою самі ж працівники, а під час наступного засідання оголосили список претендентів на посаду очільника, утім їх повинно бути троє, аби «Слугам народу» було з кого вибрати.

Тому депутати проголосували за те, аби рішення, прийняте на минулому засіданні залишити без змін.

Також під час сесії народні обранці розглянули низку робочих питань, серед яких і бюджетні, і пов’язані з врегулюванням земельних відносин та майна комунальної власності, і надання матеріальної допомоги краянам на лікування, і надання вільних земельних ділянок 12 учасникам АТО, і продовження на 5 років терміну дії договорів оренди підприємцям.

Жваво обговорювалося і затвердження детального плану території на розі вулиць Карпатської Січі та Свободи. Власне, документ направлено на доопрацювання. Однак дехто з депутатів запевняв, що змін до плану вносити не потрібно.

Проголосували депутати й за передачу двох багатоповерхівок на баланс ОСББ та за низку програм, спрямованих на благоустрій міста.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)