Вухаті велетні ізянського любителя екзотики

1

Вухаті велетні ізянського любителя екзотики

Французький баран, рекс, віденський білий, віденський червоний, новозеландець червоний, новозеландець білий, полтавське срібло, стікач, каліфорнійський та інші елітні породи кроликів є окрасою господарства ізянина Василя Скунзі. Розведенням вухатих красенів чоловік займається всього два роки, однак вже добре знається на тонкощах справи.

Кролики – це не тільки цінне хутро…

Для Ізи тваринництво – нетрадиційне захоплення. У столиці лозоплетіння з діда-прадіда набагато популярнішим є плетіння кошиків та предметів інтер’єру з вербових гілок. Однак пан Василь про строкату колекцію милих пухнастиків мріяв з дитинства. Правда, втілити бажання в життя вдалося зовсім недавно.

-Наразі маю тільки 35 кроликів. Було й набагато більше. Утримую 10 рідкісних порід. Зазначу, що придбати породистого кролика – задоволення не з дешевих. Скажімо, віденський білий коштує від 60 євро. Є й дорожчі, є й дешевші. Утримання ж теж потребує певних фінансових витрат. Хоча не можу сказати, що мої підопічні дуже вибагливі в їжі, – ділиться знаннями фермер. – Однак для розведення одного вуханя замало. Слід одразу купувати пару. Крім того, треба вчасно проводити вакцинацію, аби тварини не хворіли.

2

Усі красені ізянського любителя вуханів мають родовід, клеймо, відповідні документи. Господар їздить із ними на виставки як у межах України, так і за кордоном. Між іншим, кролярство Василь Скунзя не вважає засобом заробітку, радше незвичне хобі є справою для душі, адже милі пухнасті створіння справді вражають миролюбством і є абсолютно безпечними тваринами для малечі.

-Мій 2,5-річний син Єфим дуже любить бавитись із кроликами. Вже навіть пробує допомагати в господарстві. Однак найбільше підтримує мене дружина Мар’яна, яка є справжньою помічницею у всіх справах. До речі, батьки теж поділяли моє хобі. У нас і раніше були вухані, проте безпородні, – зауважує чоловік.

Який же кролик без моркви?

Хоча в лісі морква і не росте, однак героями всіх дитячих казок та мультфільмів є вухані з морковкою у лапках. Тож чи дійсно домашні пухнастики так полюбляють цей вітамінний овоч?

-Кролики – тварини невибагливі, утримувати їх нескладно, але догляд за ними, безумовно, потрібен. Кормлю їх двічі на добу. Їдять  вони і траву, і сіно, й солому, і гілочки дерев, і кабачки, і кормову капусту, й буряки, проте найулюбленішими ласощами справді є морква та яблука. Важливо, аби тваринки мали доступ до свіжої води. Крім того, у їхніх «будиночках» завжди має бути чисто, – каже господар.

До речі, усі підопічні пана Василя живуть у великих просторих вольєрах, адже в звичайну клітку гігантські кролики просто не поміщаються. Важать диво-тварини у середньому 10 кілограмів, однак власник чудернацьких вуханів усе ж радить не перегодовувати тварин, щоб у них не було розладів травлення.

Племінну роботу ізянський фермер також радить організовувати розумно і раціонально, не змішуючи між собою види і підвиди, аби зберегти чисті гени. У свою чергу, зі слів пана Василя, кролики можуть народжувати до 10-12 малюків 3-4 рази на рік. Як запевняє фермер, самиці є добрими мамами і дбають про потомство, утім, щоб вони прийняли чужих «дитинчат», їх потрібно обманювати… Загалом про своїх красенів у пухнастих «кожушках» ґазда може розповідати годинами, адже кожна тваринка має власний характер…

Про таких, як Василь Скунзя в народі кажуть: справжній хазяїн. Його вухатих велетнів навіть кроликами важко назвати. Чисте білосніжне хутро, довжелезні вуха, блакитні очі з «цікавинкою»… Насолоджуючись спогляданням «пухнастої» краси, так і хочеться погладити цих милих лякливих, але досить «комунікабельних» і рухливих створінь. Не дарма, здається, існує припущення, що кролі колись були улюбленими домашніми тваринами монархів… У крайньому разі, доглянуті підопічні ізянського фермера мають дійсно королівський вигляд.

Марина АЛДОН

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)