У цьому сезоні Долиною нарцисів їздитимуть кінні екіпажі

1

У цьому сезоні Долиною нарцисів їздитимуть кінні екіпажі

За ініціативи громадського активіста Мирослава Калинича, який нещодавно організував збір підписів під електронною петицією, адресованою Президентові  України з проханням допомогти зберегти одну з найунікальніших родзинок нашого краю – Долини нарцисів, у середу, 23 березня в Хустській міській раді відбулися громадські слухання за участю громади та керівництва населеного пункту, а також представників Карпатського біосферного заповідника.

Присутні на зібранні обговорювали, як саме зберегти від знищення популяцію червонокнижної квітки та пропонували шляхи залучення до Закарпаття туристів.

-Планів у нас багато. У першу чергу, працюємо над встановленням шлюзів на меліоративних каналах для зволоження ґрунту на території Долини з метою відновлення гідрологічного режиму, у  той же час не забуваємо й про привабливість об’єкта. Уже незабаром встановимо три нові одноярусні оглядові майданчики, а після закінчення сезону цвітіння – і кілька двоярусних, аби туристи мали більше можливостей для фотографування нарцисів, при цьому не затоптуючи квіти, – підкреслила начальник відділу пропаганди, екоосвіти та рекреації Карпатського біосферного заповідника Вікторія Бундзяк. – Оскільки з року в рік до Хуста з’їжджається все більше охочих помилуватися природним ареалом нарцисів вузьколистих, за вилучені кошти до початку наступного сезону хочемо закупити від німецького фермера Мішеля Якобі двох буйволів. Екзотичні тварини хоча й коштують недешево (по 2 тис. євро), але стануть ще однією окрасою заповідника.

3

Крім того, до початку цвітіння нарцисів планується облаштувати дороги та провести освітлення.

-Із обласного бюджету на реконструкцію транспортних артерій виділено 2 млн. 655 тис. грн. Роботи розпочнуться вже в найближчі дні, – зазначив Хустський міський голова Володимир Кащук.- Це включає асфальтування доріг і на території заповідника, і під’їзних – від знаку «Нарцис» до шлагбауму. Сам же обмежувач руху теж планується перенести. Крім того, цьогоріч Долиною курсуватимуть кінні екіпажі, а ще – буде проведено ярмарок європейського зразка «Нарцис-2016». До речі, торгівля вестиметься вже не з полотняних альтанок, а з дерев’яних ошатних будиночків.

2

Йшлося під час зібрання і про встановлення інтерактивних стендів, і про малі архітектурні композиції біля музею нарцисів, аби туристи мали біля чого фотографуватись, і про проведення етнофестивалів, і про облаштування автостоянки, і про очищення від сміття заповідника волонтерами.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)