У Хустській синагозі «ожили» герої новели Кафки… через кінематографію

1

У Хустській синагозі «ожили» герої новели Кафки… через кінематографію

Ще ніколи синагога в місті над Тисою не була в центрі такої посиленої уваги з боку громадськості. Однак цими днями там розпочалися зйомки короткометражної стрічки за новелою Франца Кафки «У нашій синагозі». На кастинг приходило дуже багато краян, які виявили бажання спробувати себе у ролі акторів. До слова, над стрічкою працює київська компанія «Тато-фільм». У планах знімальної групи закінчити роботу над картиною до вересня.

2

-Хуст у якості знімального майданчика ми обрали не випадково. Зв’язавшись іще зимою із місцевим головою єврейської громади Володимиром Кацом, ми приїхали на місце, оглянули і добре вивчили всі привілеї однієї з кращих в Україні синагог. Споруда справді – унікальна. По-перше, тут збереглися дивовижні старовинні фрески, а по-друге, уцілів спеціальний балкон для жінок, – розповідає продюсер стрічки Олена Єршова. – Між іншим, напередодні приїзду ми проводили зйомки у Києві. У Хусті ж платформою для роботи нам стала не тільки синагога, але й Чеське містечко. До того ж, один день ми ще зніматимемо епізоди на одній з вулиць Мукачева.

6

Слід зазначити, що події в новелі розгортаються у 20-30-х роках минулого сторіччя, тож і не дивно, що автори стрічки знайшли відповідний антураж саме в Закарпатті, адже в нашому краї збереглося чимало автентичних архітектурних пам’яток старовини.

4

Цікаво, що головну роль у фільмі виконує юний мукачівець – Давид Тобак.

5

-Я пройшов кастинг і мені випала нагода зіграти свого тезку. Сам процес роботи над картиною дуже сподобався. У майбутньому, гадаю, буду актором, – радіє хлопчик.

12-річна хустянка Аліна Барна, яка виконує роль Фіри (дівчини з тазиком) також не приховує задоволення від участі у творчому процесі.

3

-Було дуже цікаво, – ділиться думками дівчинка. – Я дізналася багато нового про важке життя людей. Хоч роль у мене й невелика, але яскрава.

7

Головний режисер стрічки Іван Орленко запевняє, що «У нашій синагозі» – це вже його друга робота і сподівається, що вона знайде своїх шанувальників.

8

-Тривалість фільму розрахована приблизно на 30 хвилин, – каже пан Іван. – До новели я дофантазував певних персонажів, доповнив сюжет деякими деталями і написав кінцівку, бо насправді твір Кафки є незакінченим. Головних акторів у фільмі знімається 9, а загалом у зйомках задіяні більше п’яти десятків осіб. На жаль, сюжет стрічки є доволі сумним, це – історія хлопчика, який знаходить тваринку і намагається її зрозуміти. Сюрреалізм тут виявляється не стільки зовнішньо, як радше у внутрішніх переживаннях героїв, адже тваринка, яка мешкає у синагозі і від якої лякаються люди, це – символ психологічного страху, який живе в людині.

До речі, екранізація фільму за сюжетом одного із найвизначніших німецькомовних письменників XX ст. проходить за підтримки державного агентства з кінематографії України і знімальна група обіцяє, що закарпатці побачать його одними з перших.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)