Олександр Пацкан розповів про ключові проблеми Хустщини

1

Олександр Пацкан розповів про ключові проблеми Хустщини

У п’ятницю, 18 березня, голова Хустської РДА Олександр Пацкан та його заступник Іван Рогач провели прес-конференцію із представниками місцевих ЗМІ. Під час зустрічі піднімалися питання утилізації відходів, депутатських комісій, незаконних вирубок лісу та інших проблем життєдіяльності краю.

Зокрема, на зібранні прозвучало питання про те, що наразі існує проблема із виплатою заробітної плати вчителям району.

-Ми працюємо над його вирішенням. Крім того, проблема піднімалася днями і на сесії обласної ради, – наголосив пан Олександр. – Народні обранці зверталися з депутатським запитом і до нас, і до начальника відділу освіти Павла Русина. Я тримаю питання на постійному контролі і намагатимуся його якомога скоріше вирішити.

Торкнулися журналісти і проблеми отрутохімікатів у Рокосові.

-Цим питанням серйозно займається один з обласних депутатів, – зауважив керманич району. – Ми також неодноразово зверталися й до ОДА, й до облради. У 2012 році пестициди було вивезено. Проте зараз там залишилося 8-24 тонни зараженого ґрунту, який було завезено на територію села з колишніх колгоспів. Але вони також становлять екологічну загрозу для Хустщини і їх потрібно якомога скоріше вивезти. Та все опирається в нестачу коштів.

Не оминули увагою присутні на прес-конференції і питання сокирницьких цеолітів.

 -Власник заводу справді хотів добувати корисні мінерали шляхом підривної діяльності. Утім громада села не дозволила цього зробити, – зазначив Олександр Пацкан. – Зараз роботу підприємства призупинено, а господар шукає альтернативні шляхи освоєння породи (попередньо – тракторним способом), аби не наносити шкоди довкіллю та сокирничанам.

Щодо ж підпірної стінки у Липецькій Поляні, голова райради підкреслив, що обласна рада виділила кошти на її реконструкцію, а от децентралізація та декомунізація, зі слів пана Олександра, у районі проходять слабо.

-Наразі перейменовано 26 вулиць. Села Жовтневе у цьому списку поки що немає. Над питанням працюємо, але ініціативу, перш за все, повинні виявляти самі ж краяни, – зауважив очільник району. – А стосовно децентралізації, то жодна з територіальних громад на сьогодні ще не виявила бажання об’єднатися  з іншою. Ми, у свою чергу, збираємо наради, спілкуємося з сільськими головами, активістами, утім прогрес на нині є тільки на Тячівщині.

Прозвучало під час прес-конференції і питання розвитку у краї сільського зеленого туризму, на що пан Олександр відповів, що ця галузь наразі є однією з пріоритетних на Хустщині, оскільки в районі немає потужних виробничих підприємств і для населення приватні садиби є чудовою можливістю заробити собі на прожиття, тож на розвиток туристичної сфери у перспективі влада спрямовуватиме серйозні зусилля.

Також Олександр Пацкан розповів про земельні та сміттєві проблеми у краї, стан Нижньобистрівського інтернату, співпрацю з Фондом регіонального розвитку.

-На сьогодні я побував практично в усіх населених пунктах району, зустрівся з головами усіх громад, депутатами, керівниками організацій і знаю, що найбільше непокоїть мешканців Хустщини. Найболючішим питанням для населення наразі є ремонт доріг, вивезення сміття, а також проведення заміни електроопор, – резюмував голова Хустської районної ради.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)