Найбільшою сміттєвою проблемою району є… памперси

1

Найбільшою сміттєвою проблемою району є… памперси

Стихійні звалища у багатьох населених пунктах Хустщини зовсім не приваблюють у наш край туристів. У той же час на території краю немає жодного санкціонованого сміттєзвалища. Тож куди мешканцям сіл дівати побутовий непотріб?

-Справа в тому, що питання актуальне далеко не перший рік. Ще раніше під будівництво сміттєпереробного заводу було відібрано Стеблівку та Сокирницю, однак громади жодного з сіл не дали згоду на зведення об’єкту, – наголосив голова Хустської райради Олександр Пацкан.

У той же час пан Олександр  зазначив, що сортування і переробка відходів наразі є справді актуальною проблемою для краян.

-Фірма, що займається вивезенням сміття у Хусті, від мешканців Хустщини готова забирати непотріб роздільно – окремо скло, картон, пластик, залізо. Але при цьому відходи хоче залишати на місцях, тобто, на території району. Саме в цьому й полягає головна незручність, – зауважив очільник райради.

2

-Робота почалася ще десь вісім років тому. Наразі в нас діє програма сортування сміття і її реалізацією займається комунальне підприємство «Води Хустщини», яке організувало в краї мережу збору побутових відходів.  У кожному селі встановлено металеві контейнери, утім хто де викидає непотріб – це вже на совісті кожного особисто. Колись ця програма добре фінансувалася з районного бюджету, однак зараз у нас скрутні часи і коштів на неї виділяється менше. Але якби це підприємство не працювало, ми б уже потонули у смітті, – підкреслив перший заступник голови районної ради Іван Рогач.

Тож зі слів пана Івана, фірма виживає саме завдяки роздільному збору сміття, переробкою якого займається. Але в той же час відходи, які не підпадають під вивезення та утилізацію, серед яких найбільшою проблемою є памперси, залишаються в населених пунктах. Тому, як запевнив чиновник, їх селянам представники держанепідемслужби радять закопувати на земельних ділянках, принаймні, поки що.

-У сільських населених пунктах зовсім не постає питання куди, скажімо, подіти залишки будівельних матеріалів, їх використовують для ремонту доріг. Більшість сміття підлягає утилізації. Однак є інша прикрість – менталітет. Людей потрібно навчити мислити по-європейськи, пояснити їм, що якщо вони самі за собою не приберуть територію, це за них не зробить ніхто інший, – підкреслив Іван Рогач.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)