Хустяни найбільше довіряють добровольчим батальйонам і найменше – Верховній раді

PM429image002

Хустяни найбільше довіряють добровольчим батальйонам і найменше – Верховній раді

Цими днями студенти та викладачі УжНУ перевіряли рівень довіри хустян до правоохоронних органів.

Як з’ясувалося, 11,9% респондентів зазначили, що цілковито довіряють поліції, а 37,3% – скоріше довіряють. Серед вікових груп найпозитивніше відношення до правоохоронців у молодих хустян (віком від 18 до 39 років), при чому, чоловіки ставляться до силовиків із більшою довірою, ніж жінки. Крім того, найчастіше «стражі закону»  користуються популярністю серед тих мешканців міста над Тисою, які мають середню та середню спеціальну освіту.

PM466image004

За інформацією ГУ НП в Закарпатській області, загалом було опитано 180 респондентів. А метою дослідження було вивчити ставлення до поліції в цілому та до її складової – патрульної поліції, зокрема.

Слід зазначити, що під час експерименту інтерв’юери цікавилась і тим, чи змінився рівень довіри містян до органів внутрішніх справ за останні шість місяців. Тож виявилося, що половина респондентів (48%) не змінили ставлення до поліції взагалі. Трохи більше, ніж чверть респондентів зауважили, що довіра до правоохоронців скоріше підвищилась і тільки 7 респондентів вказали, що менше довіряють поліціантам. Цікаво, що найістотніше рівень довіри до поліції підвищився серед молоді.

PM475image006

Одним з завдань дослідження було з’ясування респондентами ефективності роботи поліції за окремими напрямками на основі 5-ти бальної шкали (де 1- дуже погано, а 5 – відмінно). Тож найвищу оцінку опитані виставили роботі стражів порядку щодо оперативної дії служби 102 (зв’язок та прибуття на місце події) – 3,43 бали. Дещо гірше хустяни оцінили роботу в напрямку профілактики насильства в сім’ях та підсумкову оцінку діяльності поліції у населеному пункті (по 3,18 балів), знешкодження організованих злочинних груп (середня оцінка – 3,85 балів). Також відносно високий бал отримала робота зі зверненнями громадян та зворотний зв’язок після події (3,06 бали). Найгірше ж, на думку мешканців міста над Тисою, силовики працюють у сферах протидії корупції, хабарництва та, відповідно, протидії цим явищам у патрульній поліції.

PM613image008

Крім того, під час експерименту інтерв’юери вивчали, кому ж найбільше хустяни довіряють. Тож з’ясувалося, що найбільше довіри у краян викликають добровольчі батальйони (баланс «довіри-недовіри» – +70.2%), волонтери (баланс «довіри-недовіри» – +64,6%), церква (баланс «довіри-недовіри» – +62%), збройні сили (баланс «довіри-недовіри» – +61,2%), а також патрульна поліція (баланс «довіри-недовіри» – +15,6%).

А от у рейтингу інституцій, яким мешканці міста найбільше не довіряють перше місце посіла Верховна Рада (баланс «довіри-недовіри» – -60%), другу сходинку зайняв Уряд (баланс «довіри-недовіри» – -56,6%), а третю – Президент (баланс «довіри-недовіри» – -44%).

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)