77-му річницю Карпатської України відзначили мітингом-реквіємом на Красному полі

1

77-му річницю Карпатської України відзначили мітингом-реквіємом на Красному полі

У вівторок, 15 березня, уся активна громадськість краю зібралася на Красному полі біля Хуста, щоб відзначити 77-му річницю проголошення незалежності Карпатської України та вшанувати героїв, які віддали життя за маленьку державу.

2

Розділити урочистості завітали очільники області, керівники силових структур, підприємств, установ та організацій, студентська молодь.

3

Першим до присутніх звернувся голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

4

-Тут, на території меморіального парку «Красне поле» почалася Друга світова війна. Молоді хлопці, захисники Карпатоукраїнської держави, добровільно йшли до війська, щоб вступити в нерівний бій із військом супротивника. Сотні їх було розстріляно, закатовано, полонено. Сьогодні ті часи багато в чому нагадують нам сучасність, – наголосив керманич краю. – Хоч шансів на довготривале існування у Карпатської України й не було, але вона показала всьому світові незламність нашого народу.

Відтак слово взяв голова обласної ради Михайло Рівіс.

5

-Говорити про події 77-річної давнини, які відбувалися на теренах нашого краю неможливо, не проводячи паралель із війною на сході. Тож, вшановуючи полеглих тут січовиків, ми повинні показати бійцям, які захищають територіальну цілісність України зараз, що ми пам’ятаємо героїв, що ми – незламна і непереможна нація.

Емоційним та піднесеним виступом привітав учасників зібрання і голова Хустської РДА Назарій Павлій.

6

-Маємо за честь бути нащадками великого народу, який здавен славився патріотичним духом та силою волі, – зауважив пан Назарій. – І події 1939 року є тільки одним із підтверджень цьому. Тоді червона Тиса несла тіла відважних бійців у небуття. Зараз ми переживаємо схожі часи. Утім, як казав Шевченко: «Не вмирає душа наша, не вмирає воля». Ми сьогодні демонструємо світовій спільноті яскравий приклад протидії агресору, у той же час пам’ятаючи свою славетну історію.

7

А справжньою окрасою свята стало виконання стрілецьких пісень Закарпатським академічним народним хором та виступ учасника «Голосу країни», начальника відділу культури і туризму Хустської АДА Івана Пилипця.

8

9

10

11

Відтак біля пам’ятного хреста священики різних конфесій відслужили панахиду за загиблими захисниками Карпатської України.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)