Хустяни відзначили річницю угорської революції

1

Хустяни відзначили річницю угорської революції

Повстання в Угорщині 1848-1849 років стало першою в Європі революцією. Хоч народний бунт офіційно і зазнав поразки, та залишив по собі післясмак перемоги, адже змінив уявлення про життєвий устрій не тільки угорців, але й чехів, австрійців та інших народів.

Саме 168-річницю доленосних подій святкувала угорська спільнота  міста над Тисою у неділю, 13 березня.

2

З нагоди свята присутніх на зібранні вітали голова місцевого осередку КМКС Йосип Козьма, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Сабо Янош, регіональний представник країн Тисянського басейну Йосип Шоні, гість із Будапешта Роберт Гецман, настоятель римо-католицького костелу Анни отець Олександр Сулінчак, пастор Єлизаветинського костелу Лойош Йовзан, а також начальник управління освіти, релігій та у справах національностей Василь Мочарник.

3

Виступаючі говорили про довготривалу співпрацю між Україною та Угорщиною, підтримку обдарованої молоді та збереження національних традицій предків.

А піснями, віршами та танцями розважали учасників дійства народний зразковий колектив «Цімборики» під керівництвом Наталії Шимші, вихованці угорської групи ДНЗ №2 «Сонечко» та учні ЗОШ І-ІІ ст. з угорською мовою навчання.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)