Москаль наводить «порядок» із вулицями на Хустщині

s419x0-news-1453141515

Москаль наводить «порядок» із вулицями на Хустщині

Оскільки місто над Тисою давно позбулося радянських назв, то проблем із виконанням закону про декомунізацію в Хусті немає. Єдиною «білою плямою» досі залишається скандальний Монумент Слави, оздоблений п’ятикутною зіркою, реконструкцію якого заплановано на цей рік.
Утім у селах району вулиці досі носять імена державних діячів епохи тоталітаризму. Тому очільник області Геннадій Москаль, вирішив самостійно боротися з пережитками минулого.
Так голова ОДА не тільки «перехрестив» вулицю Леніна на Леннона в Ужгороді, але й серйозно взявся за село Драгово, що на Хустщині, де радянських назв чи не найбільше в області. Зокрема, своїм розпорядженням пан Геннадій перейменував вулицю Жовтневу на Михайла Бращайка (політичний діяч, автор закону про назву, мову, прапор, герб та гімн Карпатської України), Колгоспну на Івана Ірлявського (закарпатський поет, один із активістів Карпатської України), Комсомольську на Андрія Бачинського (церковний діяч Закарпаття XVі – XIX ст., просвітитель), Корчагіна на Федора Корятовича (литовсько-подільський князь, котрий у 14 столітті переїхав на Закарпаття і справив величезний вплив на політичне й культурне життя краю), Леніна – на вулицю Героїв Небесної Сотні, Пархоменка на Василя Маркуся (український закарпатський науковець, публіцист і громадський діяч української діаспори в США), Чапаєва на Теодора Ромжі (єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії (1944-1947), отруєний представниками НКВС), Щорса на Вікентія Шандора (вчений, публіцист, громадсько-політичний і культурний діяч Підкарпатської Русі та Карпатської України).
Слід зазначити, що Згідно із Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», прийнятим Верховною Радою торік весною, органи місцевого самоврядування мали позбутися радянських назв ще до 21 листопада. Утім Геннадій Москаль дав сільським радам термін зробити це до 21 лютого 2016 р. Тож у тих населених пунктах, де місцеві громади цього не зробили, наразі перейменовує геоніми голова обласної держадміністрації на власний розсуд.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)