Весну хустяни зустріли фотовиставкою «Війна за мир» (Відео)

1

Весну хустяни зустріли фотовиставкою «Війна за мир» (Відео)

1 березня у Хустській міській картинній галереї відкрилася виставка світлин, зроблених чотирма українськими фотографами: Аллою Федоричко, Мирославою Мисла, Іриною Цвіла, Вікторією Пришутовою, які, ризикуючи життям, ловили на об’єктив військові будні наших воїнів на Сході держави.2

22
-Метою виставки є показ життя та боротьби за територіальну цілісність України добровольців, зокрема, бійців зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» у складі 93-ї механізованої бригади Збройних сил України, – зазначив координатор Української Гельсінської спілки з прав людини в місті Ужгород, голова громадської організації «Закарпатська громада Борис Кондратюк.

8

9

Відкрив виставку директор Хустської міської картинної галереї Орест Цюпко, а її модератором виступила депутат міської ради Наталія Дубчак.

6
Присутніх на зібранні привітали заступник Хустського міського голови Василь Сабадош, голова громадської організації «Хуст – наш спільний дім» Микола Аннишинець, журналістка, яка разом з бійцями побувала у зоні АТО Ірина Гармасій, історик Олег Мельник та інші.

5

7
Музичного шарму заходу запальними композиціями під гітару додав відомий у краї митець, музикант та волонтер Василь Полажинець.4
А згадками про військові будні поділився учасник бойових дій Андрій Ткачук.

3
-Так склалося, що свого часу мене не взяли у армію, але коли почалися трагічні події у Криму, на Сході України, то у кожного свідомого громадянина було бажання долучитися до військової операції. Кожен допомагав як міг. Я пішов на фронт. Там було по-різному. Не можу сказати, що ніколи не боявся. Але не шкодую. Після Революції Гідності я знайшов багатьох хороших друзів, таких побратимів, пліч-о-пліч із якими готовий був стояти до останнього. Це – хлопці із Всеукраїнської молодіжної організації «Сокіл». Вони є на більшості фотографій. А у липні 2014 року я потрапив до батальйону «Карпатська Січ», створеного на базі ГУ Київської міліції. Загалом про ці дні, проведені у бліндажах та між порохом гармат можна говорити дуже довго, бо там, здається, я провів ціле життя, яке дуже відрізняється від мирних буднів, – підкреслив пан Андрій.

14

1210

11
Слід зазначити, що в експозиції представлено 6 великих та 37 менших робіт. Виставка вже побувала в Ужгороді та словацьких містах Світник і Пряшів. Після Хуста фотороботи помандрують у Кошіце.

mediakhust.net

 

 

 

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)