Христина Керита завітала до Хуста на «крилах поезії» (Відео)

1

Христина Керита завітала до Хуста на «крилах поезії» (Відео)

28 лютого у Хустській міській центральній бібліотеці відбулося свято поезії. На творчий вечір відомої в краї поетеси, педагога, відповідального секретаря Закарпатської організації Національної спілки письменників України Христини Керити «Щаслива я, Карпати, бо ви є» зібралися поціновувачі творчості колишньої драгівчанки.
Очільниця бібліотечної установи, модератор зустрічі Вікторія Куриденко ознайомила гостей із життєвим та творчим шляхом пані Христини, а сама авторка відповіла на всі питання присутніх, що стосувалися як літератури, так і особистого життя та роботи з молоддю.

2
-Без духовності немає ні культури, ні народу. Тому важливо розвивати творчість, прищеплювати дітям любов до мистецтва. Якщо кожен думатиме лише про гроші, якщо в очах світитимуться лише долари, що за майбутнє ми створимо? Наприклад, зараз у школах майже в кожному класі є портрети Шевченка. У ті часи, коли він жив, було дуже багато заможних людей, дворян, які мали родові помістя. Але чому історія не пам’ятає їх? Чому в той же час нині всі знають про Кобзаря? Тому що історії потрібні ті, хто стає голосом свого народу, – наголосила поетеса.

3
Христина Керита також цитувала присутнім окремі свої твори, зокрема, на соціальні теми, інтимну лірику, філософські вірші, поділилася власними враженнями про Хустщину.
-Я люблю бувати тут, де народилась, де пройшли мої дитячі роки, де радує дивовижне довкілля, рідні гори. Людині потрібна єдність із природою, у місті нам цього не вистачає. Хочеться трохи і свіжого повітря, і ковтка неймовірної волі, і відчути кожну травинку, яка росте в лісі, і почути шум потічка. Як казала Ліна Костенко: «Природа мудра, все створила мовчки… лишила нам патент на балачки», – зазначила пані Христина.

4
Додавав шарму романтичному мистецькому вечору виступ народного інструментального ансамблю Хустської школи мистецтв (керівник Оксана Нодь) та місцевого барда Вікторії Сливки.
На закінчення творчого вечора Христина Керита подарувала бажаючим свої поетичні збірки з автографами.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)