Сільські голови Хустщини вивчали юридичні реформи

1

Сільські голови Хустщини вивчали юридичні реформи

23 лютого у Хустській РДА відбулася нарада з питань реформування у сфері надання адмінпослуг. Провели зібрання голова райдержадміністрації Назарій Павлій та голова районної ради Олександр Пацкан.
Сільські та селищний голови заслухали інформацію начальника головного територіального управління юстиції в Закарпатській області Руслани Натуркач та начальника відділу реєстрації речових справ Наталії Юркус.
Слід зазначити, що із 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», тобто від 1 квітня при всіх місцевих територіальних громадах повинні запрацювати реєстратори. Також згідно з Законом повноваженнями державних реєстраторів прав на нерухоме майно та повноваженнями державних реєстраторів у сфері державної реєстрації фізичних та юридичних осіб відтепер наділено нотаріусів.

2
Тож як з’ясувалося під час наради, у області є 186 нотаріусів, які можуть реєструвати майно, у Хустському районі ж – 10 приватних і 1 державний. До речі, здійснювати реєстрацію можуть краяни у будь-якому населеному пункті, незалежно від прописки та фактичного місця проживання.
Утім сільські голови зауважили, що у зв’язку з тим, що відтепер кожна сільрада повинна мати реєстратора, знайти кваліфікованих юристів на вакантні посади буде важко, адже заробітна плата працівників лише трохи більша, ніж 1700 гривень. Крім того, державні реєстратори повинні пройти спеціальне навчання на платній основі.
На нараді також йшлося про кваліфікаційні вимоги до фахівців, отримання ними доступу до реєстрів та ціни за їхні послуги, які залежатимуть від терміновості виконання робіт.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)