Римо-католики Хуста відзначили Попільну Середу

4

Римо-католики Хуста відзначили Попільну Середу

10 лютого у християн західного обряду розпочався Великий піст. Із нагоди важливої події у костелі св. Анни у Хусті пройшло святкове богослужіння.

2

Знаково, що під час літургії настоятель храму отець Олександр Сулінчак здійснював давній і цікавий обряд спалення вербових котиків від минулорічної вербної неділі і нанесення знаку хреста на голови присутніх на Месі попелем.

3

-Піст – це передусім покаяння, відмова від шкідливих звичок, допомога ближнім, підтримка оточуючих. Це – покута і молитва, – наголосив отець Олександр. – При цьому каяття має бути не фарисейським, а щирим. Простягаючи руку допомоги іншим, ми повинні дослухатися до голосу серця, аби не тільки виконати певний обов’язок перед суспільством чи собою, а справді виявити жест доброї волі і робити це так, як написано у Писанні: аби права рука не знала того, що робить ліва.

Слід зазначити, що в Попільну Середу прихожани утримуються від м’ясної їжі, дотримуються суворого посту (три прийоми їжі упродовж дня, причому лише один – досита). А у Римі початок Великоднього посту відзначається однією з найбільш вражаючих церемоній – папською покаянною процесією.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)