Птахолюб із Копашнева утримує вдома пару граційних лебедів

2

Птахолюб із Копашнева утримує вдома пару граційних лебедів

Сергій Кушнір – справжній поціновувач і знавець пернатих. Вдома у 44-річного чоловіка цілий пташиний двір: і кури, і голуби, і качки, і фазани, і павичі… майже як у казці про гидке каченя… Однак найбільшою окрасою господарства пана Сергія є пара граційних лебедів…
Гоша і Галя
Ще торік на пташиній виставці, на якій, власне, ми і познайомилися з голубівником із Хустщини, Сергій Кушнір вразив розмаїттям пернатих. Як правило, своє пташине хазяйство він постійно поповнює птицею, яку купує в інших містах України, в Угорщині та у Німеччині. Показує підопічних також на різних спеціальних заходах як у межах держави, так і за кордоном.
-Загалом маю більше 50 видів декоративної птиці, тільки голубів у мене більше трьох сотень. Найбільшою гордістю вважаю «чайок», «снігурів», кучерявих угорських , поштових та спортивних голубів, капуцинів, «узбеків», «тігрішів», турецьку таклу, павичів, куріпок, качок «мандаринок», «золотих», «янтарних», «срібних», «лимонних» фазанів та іншу екзотичну живність, – розповідає поціновував крилатих красенів.
Лебеді у пана Сергія відносно недавно – від літа минулого року. Придбав він їх у Полтаві. Про покупку не шкодує, бо мріяв про «сонячних птахів» іще з дитинства.
-У мене є поки що лише пара, але дуже хочу, щоб вони завелися потомством. Зараз саме вивчаю тонкощі розведення лебедів. До слова, мої білосніжні улюбленці доволі істотно різняться від своїх волелюбних родичів як характером, так і повадками. Між іншим, вони не вміють літати. Гоша та Галя живуть біля хати на ставку, їм потрібна вода, адже основним середовищем проживання лебедів є водойми, – ділиться досвідом чоловік.

1
Зі слів копашнівського любителя екзотики, хоч придбати довгошиїх шипунів можна без труднощів, але коштують вони немало, та й загалом птахівництво – захоплення не з дешевих, адже ціни на окремі види птиці «стартують» від півтори тисячі євро.
Крилаті акробати
Зовсім ручний Гоша допитливо приймає ласощі прямо з рук, дозволяє себе погладити, навіть наспівує по-своєму при сторонніх.
-«Царські» птахи абсолютно невибагливі в їжі, – переконує ґазда. – Харчуються вони переважно тим, чим і інша домашня птиця. Полюбляють концентрати — овес, ячмінь, пшеницю, кукурудзу, висівки, траву, білий хліб, дрібну річкову рибу. Додаю їм до корму також м’ясо-кісткове або рибне борошно, коренеплоди (моркву, буряк тощо). Головне, аби птахи завжди мали доступ до свіжої води.
Як запевняє Сергій Кушнір, його пернаті підопічні – надзвичайно розумні істоти, заради чогось смачненького можуть виконувати усілякі акробатичні трюки, легко піддаються дресируванню, вміють «бити поклони».
-Як на мене, лебеді – унікальні створіння. У основному їх утримують задля власної втіхи, бо естетична краса граційних тіл диво-птиці справді вражає, – каже пан Сергій. – На них, як і на воду та на вогонь можна дивитись годинами. Однак дехто із «красивого хобі» прагне отримати ще й матеріальне задоволення. Кажуть, що лебедине м’ясо дуже смачне і дієтичне. До того ж пір’я і пух екзотичних птахів використовуються у різних галузях промисловості та умільцями для виготовлення виробів хенд-мейду. Із шкірок же шиють капелюхи, муфти та навіть сумочки.
Однак копашнівський птахолюб воліє милуватись своїми підопічними і радіє, що родина цілковито поділяє його захоплення.
-Мені у всьому допомагає дружина Алла та доньки Мар’яна та Машенька, – усміхається чоловік. – Як і лебеді – символ родинної вірності і єдності, так і ми, усе робимо гуртом. Добре, коли спільна справа об’єднує сім’ю.
Марина АЛДОН
«Наш Хуст»

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)