Громадський активіст із Хуста зареєстрував петицію про збереження Долини нарцисів

1

Громадський активіст із Хуста зареєстрував петицію про збереження Долини нарцисів

Громадський активіст із міста над Тисою Мирослав Калинич – людина, яка активно цікавиться історією рідного краю, природних та історичних пам’яток. Днями він зареєстрував на сайті Президента України електронну петицію про збереження унікального скарбу нашого краю – славнозвісної Долини нарцисів, адже популяція рідкісної квітки із року в рік зменшується.

2

Отже, як переконаний пан Мирослав, ми не маємо права дати зникнути дивовижній перлині Закарпаття. Хустянин, між іншим, виклав не тільки дані про заповідник, але й вказав на проблеми, пов’язані зі збереженням Долини.

3
Нижче подаємо текст петиції:
Долина нарцисів входить до складу природно-заповідного фонду України, з 1980 року охороняється Карпатським біосферним заповідником. Її площа складає всього 256,5 гектарів, а загальна територія біосферного заповідника – 58035 гектарів.
Ця унікальна місцина біля Хуста — єдиний, найбільший у Європі рівнинний осередок нарису вузьколистого (Narcissus angustifolius Curt.), виду який занесений до Червоної книги України та охороняється Бернською конвенцією, а сама Долина нарцисів включена до Міжнародного переліку рамсарських водно-болотних угідь. Важливо і те, що тут охороняється, ще 504 інших видів рослин ( з них 22 занесені до Червоної книги України) та проживає 97 видів хребетних тварин та кілька тисяч безхребетних ( з них 28 – червонокнижних ). Це справжній рай для птахів та комах.
Для їх збереження, здійснюється комплекс природоохоронних заходів -періодичне сінокосіння, вирубування верб та регулювання гідрологічного режиму .
Але, проблеми збереження Долини нарцисів, які пов’язані з попереднім інтенсивним господарювання, у тому числі зміною гідрологічного режиму, вирубуванням на прилеглих територіях широколистяних лісів, пересиханням природних водотоків, заростання лук чагарниками залишаються актуальними.
Додатковими загрозами для існування оселищ нарцису вузьколистого та інших рідкісних видів, як показує досвід, є запровадження заповідного режиму, стихійний туризм, закислення грунтів транскордонними переносами та транспортними викидами.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)