За пільгові перевезення пасажирів держава більше не платитиме, або Кінець «шари»?

68750666-594x387

За пільгові перевезення пасажирів держава більше не платитиме, або Кінець «шари»?

З перевезеннями «пільговиків» на Хустщині і раніше бували і непередбачувані ситуації, і різні ексцеси, і навіть курйози… Однак зараз селяни фактично опиняються відірваними від міста, оскільки за транспортні перевезення окремих категорій громадян платити нікому. Тож незважаючи на прохолодну погоду, січень видався справді спекотним у плані емоцій серед населення Хустського району.
Законодавча колізія
Оскільки держава розплачуватися за проїзд «пільговиків» відмовилась і переклала повноваження на плечі місцевих рад, які, у свою чергу, не мають з чого погашати додаткові витрати, на другому засіданні другої сесії райради депутати вирішили обговорити, як можна допомогти тим, у кого відібрали останню надію на безкоштовний проїзд.
-У держказні наразі не передбачено ні видатків на оплату харчування учнів молодших класів, що для багатьох сімей, у тому числі малозабезпечених, багатодітних і неповних, є конче важливим, ні фінансування закупівлі низки лікарських препаратів, ні ряду інших важливих аспектів. Що ж стосується транспортних перевезень, то потрібно, бодай, якось відшкодовувати населенню їхню вартість. Тому потрібно звернутися до Уряду з проханням переглянути бюджет і передбачити фінансування пільгових перевезень окремих категорій громадян за рахунок субвенцій, – наголосив один з народних обранців Іван Ковач.
-Справді, у Законі України «Про Держбюджет України на 2016 рік» відповідні видатки не передбачені. Тобто, починаючи з 1 січня 2016 року надання пільг окремим категоріям громадян та фінансування втрат громадського транспорту від перевезення пільговиків покладено на органи місцевої влади та місцевого самоврядування. Утім після голосування за відповідний законопроект наприкінці грудня це питання так і залишилося неврегульованим. Тим не менше, транспортна проблема, яка назріла, не може не непокоїти ні мене, ні краян. Тож про наболіле цими днями я разом з іншими головами райдержадміністрацій говорив і з очільником області Геннадієм Москалем. До речі, керманич краю запевнив, що питання перебуває на його особистому контролі і що він ініціював звернення до Міністерства соцполітики щодо пасажирських перевезень, – підкреслив голова Хустської РДА Назарій Павлій.
Перевізники безкоштовно нікого возити не будуть
Дізнавшись про урядові ноу-хау, селяни почали відверто обурюватися і висловлювати невдоволення ситуацією, що склалася.
-Чому від недолугих законів повинні страждати прості люди? Не хочуть возити пільговиків? А у автобусах та мікроавтобусах ніякого комфорту немає. Деколи на одній нозі їхати доводиться, стільки пасажирів. Набридли вже ці транспортні колапси, низькі зарплати і пенсії, суцільне подорожчання та погіршення рівня життя, – зауважила пані Марта з Липецької Поляни.
Самі ж перевізники, які також не в захваті від нововведень, заявили, що власним коштом возити нікого не будуть, оскільки економічні труднощі і так заганяють їх у глухий кут.
-Питання перевезення пільговиків весь час було проблемним. Держава, з одного боку, законодавчо гарантувала людям пільгових категорій безплатний проїзд у громадському транспорті, а з іншого – з великим скрипом і в неповному обсязі відшкодовувала нам витрати. У той же час нас ніхто ніколи не питав, скільки витрачаємо на ремонт автівок, на технічне обслуговування, на паливно-мастильні матеріали. Нам набридло надавати послуги у борг або за свій рахунок, – зазначив пан Сергій, власник одного з маршрутних таксі.
У той же час Міністерство соціальної політики України готує для населення новий «сюрприз» – хоче монетизувати пільги, зробивши всю соціальну допомогу виключно адресною. Чи на користь це буде краянам і якою буде її розмір – поки що не відомо… Але поки ситуація не вирішиться на владному рівні, страждатимуть від транспортних проблем найбільше ті, кому заплатити за проїзд і так найважче…

 

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)