На Водохреща хустяни масово купаються у освяченій воді

1

На Водохреща хустяни масово купаються у освяченій воді

Йорданська купіль для багатьох краян є місцем, де можна і відпочити, і оздоровитись, і відчути несамовитий приплив енергії, а ще й зустрітися та поспілкуватися з друзями та з однодумцями. 19 січня на узбережжі гірської річки Ріка мешканці міста масово купалися у крижаній воді.
У цьому році свято Богоявлення видалося напрочуд суворим у температурному відношенні. Утім охочих пірнути у холодну воду, незважаючи на сімнадцятиградусний мороз, було дуже багато. Від самого ранку моржі під’їжджали до водойми автомобілями і з розбігу стрибали в річку. Між іншим, купальщинів було навіть більше, ніж деколи в літню спеку.

2
А офіційне відзначення Йорданського свята почалося з освячення води у ріці духівниками Свято-Миколаївського чоловічого монастиря (Іза-Карпутлаш). Правда, цьогоріч церемонія проходила не біля газової труби на міському пляжі, а неподалік автомобільного моста.

3

4

5
-Річка змінила русло, тож і ми поміняли місце «дислокації», – зазначив один з моржів Йосип Пилип.
А поціновувачі екстриму одразу після молитви вирушили підкоряти глибини зимової водойми. Дехто у цьому році моржував уперше.

6
-Скупався заради цікавості. Однак не шкодую. Справді відчувається дивовижний приплив енергії, ніби я занурився не у воду, а прямо у небо, – ділиться враженнями 17-річний Юрій Кадар.
Були між любителями адреналіну і моржі вже з чималим стажем.
-Купаюсь 12 років. Починав колись із обливань. Зараз можу пірнути у будь-яку погоду, холоду не відчуваю зовсім, організм загартувався і звик до подібних «стресів». До речі, я майже не хворію, вірю в те, що йорданська вода лікує і тіло, і душу, – запевняє 56-річний Дмитро Фегер.

9
Крім холодних процедур хустські моржі могли і зігрітися – як гарячим чаєм, так і глінтвейном. А їхню безпеку, як завжди, охороняли рятувальники.

10

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)