У «старому селі» колядували та «вигулювали» боронявського Шарханя

1

У «старому селі» колядували та «вигулювали» боронявського Шарханя

17 січня у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відбувся V обласний фестиваль «Коляди в старому селі». У заході взяли участь народні та самодіяльні колядницькі колективи з усіх куточків області. Завітали на видовищне дійство і керівники області, і дипломати, і багато туристів із інших куточків держави.
Слід зазначити, що Боронявський гурт вже вкотре здивував присутніх на святі самобутнім атрибутом, здатним «відганяти злі сили» та допомагати парубкам у залицянні до дівчат – Шарханем. За легендою це добрий міфічний дракон, якого «приручили» у Бороняві. Цікаво, що керувати нехитрим пристроєм, виготовленим виключно із натуральних матеріалів – дерева, тканини та паперу можуть лише неодружені парубки. Жінки та дівчата «шарканя» вигулювати не мають права.
А загалом на святі щедрували, колядували, вінчували та співали п’ятьма мовами – українською, угорською, чеською, словацькою та румунською. Колективи, у свою чергу, приємно дивували як костюмами, так і багатим репертуаром.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)