Новий рік на роботі: лікар завжди на варті здоров’я інших

1

Новий рік на роботі: лікар завжди на варті здоров’я інших

На Старий Новий рік хочеться озирнутись на кілька днів назад і поговорити про звичайний, той, що наступає 1 січня… Справа в тому, що не так уже й багато професій, представники яких новорічну ніч проводять на роботі. Переважно, така нагода випадає працівникам творчих професій, яким доводиться розважати краян на корпоративах, деяким представникам торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу, таксистам, поліціантам, МНС-никам та медикам.
Як воно – рятувати людей тоді, коли всі святкують?
Раїса Штефуца вже життя працює ескулапом, 30 років – у приймальному відділенні Хустської райлікарні, протягом останніх п’ятнадцяти – очолює його. Чергувати на Новий рік їй доводилось не раз.
-Мій покійний чоловік теж був медиком, тож, як правило, ми трудилися разом. Правда, вдома залишалися діти… на дідусів і бабусь. Для представника медичної галузі робота у свята не є чимось надзвичайним, психологічно ми всі до цього готові, адже обирали фах не випадково і свідомо пов’язали долю зі сферою охорони здоров’я. Наше покликання – рятувати людей, яким загрожує небезпека, а біда, між іншим, не стукає у двері, а може прийти будь до кого… хоч у свята, хоч у будні, – наголошує жінка. – Саме ж Новоріччя від відсутності шампанського зовсім не втрачає чарівності.
Зі слів лікарки, між медиками є навіть такі, що самі просяться чергувати на Новий рік, Різдво та Великдень. Однак у кожному з відділень існує графік, згідно з яким і приймають та здають зміну люди в білих халатах.
-Раніше чомусь свята проходили набагато спокійніше. Лікарі в новорічну ніч могли і мінералку випити, і телевізор подивитися, – ділиться думками пані Раїса. – Зараз же – трапляється більше всього, та й хворі звертаються уже з сильно запущеними недугами. Утім головне, аби не виникало якихось надзвичайних ситуацій. Але скажу відверто, що всі працівники екстрених служб у свята перебувають у стані посиленої «бойової» готовності.
Зимових курйозів у лікарні багато
Як запевняє Раїса Штефуца, і на Новий рік, і взагалі взимку, до відділення потрапляє чимало «веселих» пацієнтів.
-Якось «Швидка» привезла інтелігентно одягненого, але нетверезого чоловіка, якого підібрала десь посеред вулиці. Він адекватно відповідав на запитання, але із-за передозування спиртним не міг ходити. Мені його обличчя здалося вже знайомими і я подумала, що нещодавно він лікувався у нас, тож оглядаючи незнайомця, запитала його: «Де ви лежали раніше?» Якою ж була моя реакція, коли він відповів: «На снігу!», – усміхається лікарка.
Також, як зауважує завідувачка приймальним відділенням, до лікарні 1 січня нерідко звертаються мешканці Хустщини із отруєннями, у тому числі – з алкогольними (до речі, часом навіть школярі).
-Був випадок, коли чоловіка порізали на Новий рік пляшкою, був, коли хустянина травмували пробкою від шампанського, було й таке, що привозили до нас людину з ножовими пораненнями, а одному хлопцеві петардою біля ялинки обпекло вухо, – розповідає пані Раїса. – Якось до будинку пацієнта із віддаленого села у хурделицю не могла доїхати «Швидка», тож родичі везли його до автомобіля на санках. А одного разу після ДТП до нас доправили аж чотирьох потерпілих. Тож роботу мали не тільки ми, але й хірурги та травматологи.
Загалом, як переконана Раїса Штефуца, робота у свята – для медика свого роду «бойове хрещення». Утім вона не жалкує за жодну новорічну ніч, проведену не за столом у колі рідних та друзів, а в лікарні серед безпомічних і недужих.
-Сподіваюся, цьогоріч люди більш спокійно святкуватимуть і менше хворітимуть, – каже пані Раїса – У всякому разі, хочеться щиро побажати краянам здоров’я, оптимізму, хорошого настрою та щастя. Нехай у всіх домівках панує мир і злагода, а серця зіграють вогники добра, радості та любові.
Марина АЛДОН

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)