На Хустщині діє унікальний музей хліба

2

На Хустщині діє унікальний музей хліба

На базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. вже другий рік діє незвичний культурно-просвітницький осередок – музей хліба. Це – другий у області заклад, де широкому загалу представлено кращі традиції закарпатського пекарства та зібрано ексклюзивну колекцію знарядь праці хліборобів.1

-Ідею створення чогось неординарного ми виношували доволі давно, хотілося привернути увагу як громадськості, так і підростаючого покоління до занять предків, всебічно і комплексно показати розвиток вітчизняного хліборобства від найдавніших часів до сьогодення, відтворити основні періоди соціально-економічного і культурного розвитку пекарської справи на теренах Закарпаття, – зазначив директор Нанківської ЗОШ Микола Грицак.

3
-У трьох виставкових залах музею зібрано самобутню колекцію знарядь праці наших пращурів, інструментів для збору та обробки зерна (дерев’яний плуг, сівалки, віялки, жорна). Тут також візуально відтворено побутові умови життєдіяльності хліборобської родини, представлено більше сотні різних видів хліба та паляниць, короваїв, пасок. Експозиція знайомить із різноманітними технологіями випікання хлібобулочних виробів у домашніх умовах, традиціями використання зерна та хліба в побуті, народними звичаями і обрядами календарного та родинного циклів. Є в нашій колекції і піч, оздоблена петриківським розписом, і вишивані рушники, і національний одяг закарпатських жінок, – підкреслила директор музею Тетяна Русанюк. – Маємо навіть стебла реліктової пшениці, керамічний посуд, який використовувався для зберігання зернових і приготування страв, фотодокументальні матеріали, мистецькі твори на хліборобську тематику.

4
Слід зазначити, що двері музею завжди відкриті для відвідувачів, а охочих оглянути оригінальні експонати та почути від працівників навчального закладу цікаві «хлібні» історії завжди чимало… до того ж, у музеї можна записати й старовинні рецепти смачних закарпатських наїдків.

5

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)