Учні Хустської ЗОШ І-ІІ ст. складатимуть ЗНО угорською?

8

Учні Хустської ЗОШ І-ІІ ст. складатимуть ЗНО угорською?

Днями депутати Закарпатської обласної ради ініціювали звернення до Міністра освіти і науки України Сергія Квіта щодо включення мов національних меншин до переліку предметів зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, оскільки в нашій багатонаціональній області чимало етнічних груп здобувають знання в загальноосвітніх навчальних закладах угорською, чеською, словацькою та румунською мовами.
Справа в тому, що рішенням Колегії Міністерства освіти і науки України від 03 липня 2015 року було порушено вимоги наказу Міносвіти про проведення ЗНО у 2016 році у ЗОШ, де навчаються представники нацменшин. На жаль, досі дозволяється складання ЗНО крім державної, лише російською мовою, хоча до переліку включено цілу низку й інших.
Отже, депутати ОДА попросили включити до програми для проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році й інші мови, представники етнічних груп яких проживають на території нашого краю. Якщо Уряд врахує пропозиції закарпатських «слуг народу», то вже у цьому році вихованці Хустської ЗОШ І-ІІ ст. та Вишківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 імені Ференца Келчеі складатимуть ЗНО угорською.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)