Про знання якої іноземної мови найбільше мріють хустяни?

Без имени-1

Про знання якої іноземної мови найбільше мріють хустяни?

Зараз – час високих наукових технологій та спілкування у глобальній мережі. У кожного користувача Інтернету – не менше сотні віртуальних друзів. Часом багато хто з нас «заводить теплі стосунки» з іноземцями, які мають аналогічні погляди на життя. Та крім взаємних «лайків», іноді хочеться про щось запитати незнайомця з іншого куточка планети. Але що робити, коли співрозмовники зовсім не розуміються? Часто на поміч «приходять» онлайн-перекладачі, проте, на жаль, вони недосконалі й не раз доводиться відповідати на, можливо, важливе запитання будь-що, так і не розуміючи, чим конкретно цікавилась людина по той бік монітору…
Другим фактором, який спонукає до вивчення іноземних мов є те, що кожного з нас приваблюють ошатні, гарні, чисті й сонячні європейські курорти. Проте якщо під час мандрівки не знати бодай англійську мову, то можна легко не «вляпатись» у неприємності. Отже, перебуваючи за кордоном, хочеться хоча б уміти спитати про елементарні речі. Крім того, нині однією з вимог багатьох роботодавців є обов’язкове знання іноземних мов, часто навіть декількох. Тож не дивно, що значний відсоток краян уже в дорослому віці купують усілякі диски з уроками, відвідують репетиторів.
Нещодавно, до слова, у одній із соціальних мереж пройшло анонімне опитування користувачів щодо того, якою іноземною мовою найбільше хотілося б їм оволодіти. Логічно, що більшість респондентів заявили про бажання вивчити або вдосконалити знання з англійської. Другу сходинку посіла угорська (видно, дається взнаки сусідство). На третьому місці опинилась італійська. Четвертий результат розділили між собою словацька, чеська та польська (можливо із-за того, що носіїв цих слов’янських мов ми часто розуміємо навіть без перекладачів і за короткий час можемо на непоганому рівні вивчити більшість слів). Цікаво, що за німецьку та французьку мови, які теж вважаються мовами міжнародного спілкування проголосувало дуже мало краян. Менше одного відсотка голосів набрала й португальська, іспанська, хорватська, китайська, японська та російська.
Доволі знаково, що молоді (від 15 до 35 років) хочеться знати не менше п’яти мов, але від дозвілля із друзями відмовлятися заради мрії у більшості респондентів при цьому бажання немає. Дорослі ж (40-50 років)виявились не дуже готовими до самовдосконалення. Заради внутрішнього комфорту їм достатньо знати дві мови – рідну і якусь чужу, але для досягнення мети вони готові більш щедро жертвувати власним вільним часом.
Бути поліглотом, без сумніву, здатен далеко не кожний, тим більше, що вивчення іноземних мов – завдання нелегке. Утім значний відсоток краян усе ж не боїться наукової новизни і сміливо опановує незнайомі слова, адже життя диктує власні вимоги і для того, аби бути успішним доводиться багато працювати над собою. І все ж, головне в пориві стати високоосвіченим – не зректися власних коренів, бо ж як казав Шевченко: «і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь».

Наш Хуст

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)