Хустський замок відреставрують?

хустський замок

Хустський замок відреставрують?

Під час останнього у минулому році засідання депутати Закарпатської ОДА прийняли рішення про реставрацію дев’ятьох замків області.
Тож до списку фортець, які підлягають першочерговій реставрації потрапили: замок у селі Середнє (12 століття), Невицький замок (12–13 століття), Паланок у Мукачеві (14–17 століття), Чинадіївський замок (14–15 століття), Квасівський (12–13 століття), Нялаб у селищі Королево (12–17 століття), Канков у Виноградові (12–14 століття), Хустський (11–12 століття) та Ужгородський замки (11–14 століття).
Народні обранці також затвердили комплексну програму використання культурної спадщини на 2016-2020 роки (на що передбачено витратити 53 млн. грн.) і вирішили провести паспортизацію фортифікаційних споруд, навіть виділивши для цього з обласної казни 7 млн. 200 тис. грн.
Проте чи насправді дочекаються закарпатські замки відродження і чи Хустська цитадель отримає «друге дихання» не відомо, адже відновити архітектурну споруду непросто. Крім того, громадськість міста над Тисою прагне залучити науковців і провести на Замковій горі археологічні розкопки з метою детального вивчення минулого Хуста.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)