За кількістю ОСББ Хуст лідирує у всій Західній Україні

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

За кількістю ОСББ Хуст лідирує у всій Західній Україні

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків: оновлена модель ЖЕКів чи оптимальний вихід із комунального колапсу?
Про створення ОСББ у багатоповерхових будинках міста нині говорять не лише безпосередньо ті, хто проживає у квартирах, але й мешканці приватного сектору. І питань у краян часто більше, ніж відповідей на них. Чи справді настільки важко створити ОСББ? Чи так багато треба платити за самообслуговування? Чи можуть об’єднання співвласників стати гідною заміною застарілій комунальній схемі?
Скільки коштує незалежність?
Наразі активно обговорюється питання створення ОСББ на державному рівні, існує навіть чимало програм, спрямованих на підтримку жильців багатоквартирних будинків. Утім великий відсоток населення побоюється новаторських форм роботи, хоча свідомо розуміє, що ЖЕК – уже давно застаріла структура, яка абсолютно нічого не робить, крім видавання довідок…
-ОСББ ми створили ще півтора роки тому. Відтоді вдалось дійсно багато зробити. По-перше, це освітлення. Щиток перенесли з сирого темного підвалу до під’їзду. По-друге, встановили світильники з датчиками, які вмикаються тільки в темну пору доби. По-третє облагородили дитячий майданчик, привели до ладу і пофарбували гойдалки, лавиці. По-четверте, встановили сміттєві урни, ошатні вивіски на будинки. По-п’яте, наразі біля входів маємо нормальні піддашки, адже старі були в аварійному стані, – каже очільниця ОСББ «Київська Набережна – Хуст» Мар’яна Лучка.
Крім того, зі слів пані Мар’яни, міська рада наразі профінансувала викладення бруківкою тротуарних доріжок та допомогла фінансово з ремонтними роботами будинківолодінь.
-Ми долучились до участі у проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», згідно з яким самотужки оплачуємо тільки 5 відсотків ремонтів, іншу частину – 50% – фінансує європейська спільнота і 45% – міська рада, – каже президент ОСББ «Київська Набережна» Роман Роман. – Тож наразі вже об’єднання співвласників створено на базі будинків №6, №3 та №4, у процесі – №5. Різниця, між іншим, між багатоповерхівками, які «вирвалися» з ЖЕКівських «обіймів» і які досі у роздумах, є суттєвою.
Також зі слів пана Романа, якщо раніше краяни боргували комунальним структурам по 5-6 тис. грн., то тепер проблем із місячними розрахунками немає (лише одна людина має заборгованість із-за того, що проживає за межами міста), а внески складають всього 40 гривень на місяць.
Утім, якщо трапляється прорив каналізації, тече дах, тріщать стіни, розбита шибка у під’їзді чи потрібно пофарбувати газову трубу, одразу є кошти, якими можна розрахуватись із робітниками чи закупити матеріали і швидко вирішити проблему.
Наслідки комунальної реформи
Інші мешканці багатоповерхівок, що на вулиці Пирогова, також активно створюють ОСББ. Одне з них «Пирогова – Квадрат» уже діє сім років.
-Найбільше непокоїли жильців підвальні приміщення, які довелося розчищати. Також було замінено каналізацію, вирішено проблему з освітленням, замінено вікна, підвіконня, щитову та електропроводку на стояках. У майбутньому ще потрібно буде зробити внутрішньобудинкову та дощову каналізацію, – каже голова об’єднання Надія Паліюк.
До речі, голова ОСББ видає мешканцям будинку усі необхідні довідки, якими раніше «шантажував» краян ЖЕК.
– Об’єднання співвласників – це неприбуткова організація, процедура реєстрації спрощена, проходити всі кола бюрократичного пекла не потрібно. На минулій сесії, до слова, було прийнято рішення про виділення понад двох мільйонів гривень із міського бюджету для проведення капітального ремонту та підвищення енергоефективності багатоквартирних житлових будинків хустян у рамках спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН з метою створення ОСББ. Загалом плануємо активно підтримувати добрі ініціативи містян, допомагати громаді отримувати якісні послуги, – підкреслив Хустський міський голова Володимир Кащук.
Слід зазначити, що протягом минулого року у місті створено 11 ОСББ. Самі мешканці багатоквартирних будинків новим механізмом самостійного управління майном цілковито задоволені і вважають, що розпоряджатися господарством без ЖЕКів-монополістів набагато простіше і вигідніше.

«Наш Хуст»

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)