Головний Хустський Дід Мороз став Санта Клаусом

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Головний Хустський Дід Мороз став Санта Клаусом

Напередодні Нового року чекають див не тільки діти, але й дорослі. Тож на Діда Мороза з мішком подарунків, який іще з часів СРСР вважається невід’ємним атрибутом зимових свят, чекають досі. Утім… цьогоріч малечу Хустщини розважатиме європейський Санта.
-Ідея не нова. Із Санта Клаусом ми експериментували вже й торік, – каже режисер Хустського народного театру імені Всеволода Майданного, заслужений працівник культури України Василь Чорей. – Життя змінюється, тож ми повинні йти у ногу з часом. Дід зі Снігуркою поволі відходять у минуле, як пережитки вчорашньої епохи. У суспільстві, між іншим, сьогодні вони викликають двозначну реакцію: одним подобаються, іншим – ні. Хоча особисто мене й зараз впізнають на вулиці ті, до кого я приходив на урочистості саме як Дід Мороз та невпинно кличуть у гості до власної малечі.
До речі, роль пострадянського казкового персонажа пан Василь виконував щозими майже сорок років поспіль. Його «внучкою-помічницею» бувала і власна донька Мирослава, і сьогоднішня очільниця Хустського міського центру НТТУМ Оксана Головко, і інші актори та вчителі з театральними здібностями. Із дітьми випускнику Харківського університету мистецтв імені Івана Котляревського доводилося і танцювати, і стрибати, і співати, і водити хороводи, і вигадувати дотепні жарти та розваги…
– Під час новорічних ранків траплялося чимало цікавих пригод. Бувало й таке, що музикант відійшов, а потрібно було під пісню акомпанувати на баяні, і крихітних діточок у молодшій групі дитсадка, які забували вірші та починали плакати, доводилося заспокоювати, і під час конкурсів траплялися різні курйозні випадки. Малеча ж така кумедна! Але я завжди любив і вмів імпровізувати, тож із легкістю викручувався із будь-яких ситуацій. Головне, що подарунків завжди і всім вистачало. Принаймні, цукерки були все, – стверджує головний Дід Мороз Хуста. – Крім святкових ранків, які я вже давно щороку проводжу у районному будинку культури, мені постійно випадала нагода розважати дітей і у школах, і у дошкільних та позашкільних закладах, і не раз їздив до вихованців Вільшанського дитбудинку, і неодноразово бував учасником благодійних концертів, і провів масу корпоративів для дорослих… до того ж як актор (починаючи із 1968 р), зіграв понад 45 ролей у театрах Хуста, Харкова та Чернівців.
Назарі хустський «Санта» готується до огляду вертепних колективів, який пройде у січні. Разом із іншими акторами та музикантами він, між іншим, вже далеко не перший рік ходить щедрувати та колядувати.
-Уже приводимо до належного стану «бетлегем», костюми, проводимо репетиції. Переконаний, усе пройде чудово, – запевняє Василь Чорей.
Слід зазначити, що у цьому році в Хусті вперше відкрилася резиденція святого Миколая. Тож побувати у ролі Чудотворця також довелося Василю Чорею.
-Миколай – це наш християнський святий, втілення ідеалу доброти та любові, який чим міг обдаровував багатодітні родини, бідних і хворих. Про його щедрість існує чимало легенд. Тому втілюватися у образ такої людини надзвичайно приємно. Я й сам люблю дарувати іншим щиру радість та хороший настрій, – запевняє артист.
А костюм Діда Мороза хоч усе ще знаходиться у кабінеті заслуженого працівника культури України, та щоб у ньому з’явитись на публіці, пан Василь хоче його модернізувати.
-Санта Клаус теж приходить до дітей у червоному вбранні. Тож якщо над шатами попрацюють умілі руки, їх іще не раз можна буде одягти, – усміхається Василь Чорей.

«Наш Хуст»

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)