Інтернет-барахолки поступово витісняють ринки

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Інтернет-барахолки поступово витісняють ринки

Останнім часом засоби зв’язку настільки щільно увійшли в наше життя, що в нас мимоволі «опускаються руки», коли не працює телефон чи Інтернет. Майже кожна хустська родина має вдома чи на роботі персональний комп’ютер або ноутбук, а молодь активно користується Інтернетом і й з планшетів та телефонів. Спілкування у соцмережах поступово витісняє реальні зустрічі. Тож і не дивно, що купувати-продавати наші краяни теж активно починають через Інтернет.
Купити можна все
-Пальто швидше замовити з Києва, ніж чекати, поки його привезуть місцеві крамарі з Одеси чи Чернівців. При цьому, елемент одягу буде оригінальним і навіть із пересилкою обійдеться дешевше, ніж у Хусті на ринку чи в крамниці, – переконує мешканка міста над Тисою Ольга Чижмар.
Утім, як правило, на віртуальних барахолках продають вживані речі, так званий секонд, або сток. Цікаво, що придбати їх від незнайомця дорожче, ніж у спеціалізованому магазині, однак все одно попит на крам залишається великим…
-Ритися між одягом я не маю терпіння. А через Інтернет купую більшість джинсів та светрів. На фото видно, як річ виглядає, чи варто за неї дати ту ціну, яку просять. Крім того, завжди можна поторгуватися, – каже хустянка Олеся Пилипченко.
Та одежа – далеко не єдине, що купують наші краяни через соцмережі та спеціальні сайти. Дедалі частіше завдяки Інтернет-шопінгу мешканці Хустщини вибирають для дому меблі, побутову техніку, навіть килими…
Взяти задарма
Інколи краяни пропонують віддати непотрібні речі іншим взагалі безкоштовно. Звичайно, це звучить доволі дивно, але в кого немає часу і бажання торгуватися, а позбутись непотребу хочеться якомога скоріше, то трапляється й таке.
-Знайшов на одному з сайтів оголошення. Чоловік віддавав задарма телевізор. Пішов подивитись. Виявився нестарим і справним. Узяв собі і встановив у гаражі. Тепер працюється веселіше, – ділиться приємними враженнями хустянин Петро Скляр.
Інша мешканка міста таким чином знайшла для себе таким чином комп’ютерний стіл.
-Сім’я виїжджала жити за кордон. Дещо продавали, щось роздаровували. Було б у хаті хоч трохи вільного місця, взяла б іще багато чого, – радіє пані Олена.
Але найбільше оголошень стосується дитячих речей. Це і ходунки, і велосипеди, і іграшки, і автомобільні крісла, і багато іншого…
Аферисти теж не дрімають
Утім віртуальні оголошення, як правило, пов’язані з ризиком. Найнебезпечніше купувати «живий товар».
-Нессі мала би бути німецькою вівчаркою. У крайньому разі, я відрахував за неї на картку дніпропетровця 5 тис. грн. Миле, грайливе, гарне цуценя відправили мені через кур’єра. Коли їй було три місяці, дружина зрозуміла, що ніяка вона не вівчарка. Зараз собаці 2 роки. Вона хоч і безпородна, та ми її дуже любимо, – запевняє пан Володимир.
«На гачок» зловмисників потрапляють краяни і купуючи запчастини до автомобілів, побутову техніку, мобільні телефони.
-Гроші переказав, а планшет так і не отримав. Номер, вказаний у оголошенні, більше не є дійсним, – каже мешканець Хуста пан Дмитро.
-На Інтернет-барахорлці побачив фотоапарат своєї мрії. Дзеркальний «Нікон» виявився на диво дешевим. Тож без роздумів перевів 7 тис. грн. чоловікові з Одеси. Переказ він отримав, обіцяв наступного дня відправити мені крам через «Нову пошту». Однак більше зв’язку з ним немає, – нарікає інший краянин пан Іван.
На жаль, подібних випадків дуже багато, адже по той бік монітора часто виявляються не тільки доброзичливі безкорисливі співрозмовники, але й шахраї. Тож якою вигідною не здавалася б пропозиція незнайомої людини, слід бути обережними із віртуальними оголошеннями, ніколи не втрачати пильності і не поспішати «викидати на вітер» важко зароблені гроші.

«Наш Хуст»

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)