Що найбільше непокоїть хустських студентів?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Що найбільше непокоїть хустських студентів?

Оскільки Хуст можна сміливо назвати студентським містом, ми поцікавилися у вихованців вишів, чим вони живуть, що їх хвилює та про що найбільше мріють.
Від сесії до сесії…
Найбільшим «головним болем» молоді є іспити. Що ж стосується самих сесій, то хтось на них чекає, аби «збутись», хтось панічно боїться, а хтось наполегливо готується протягом усього навчального періоду. А загалом студенти – народ веселий, який вміє розважатися, навіть кепкувати з викладачів… Та в той же час, крім дозвіллєвих заходів, які проводяться у ВУЗах, молодь сама собі влаштовує відпочинок. Утім проблем від цього у самих же студентів не меншає…
-Хоч навчатись цікаво і про вибір не шкодую, однак перспективи перед собою не бачу. Отримавши диплом, скоріш за все, доведеться шукати роботу не за фахом, або їхати на заробітки. А поки що – насолоджують яскравими буднями і радію життю, – усміхається Василь із Закарпатського лісотехнічного коледжу.
-Для мене проблемою є відсутність гуртожитку, – каже Аліна, студентка державного базового медичного коледжу. – Квартира обходиться дорого, а взимку, у найлютіші морози, коли доведеться окремо сплачувати за спожиті послуги, взагалі не знаю, як розраховуватимемось із хазяйкою, адже сума може бути фантастичною.
-Вартість проїзду інтенсивно зростає, продукти весь час дорожчають. Це «б’є» по кишені. Поїсти десь у кафе – теж недешево, бо обід обходиться щонайменше в 30-40 грн. Канцелярія, підручники, які час від часу доводиться купувати, ксерокопії – все це важким тягарем лягає на батьківські плечі, – запевняє Іван із Карпатського інституту підприємництва університету «Україна».
А ще студенти впівголоса розповідають про хабарництво, яке хоч і в завуальованій формі, але має місце чи не в усіх вишах. Кажуть також, що плата за навчання є доволі високою, нарікають на невідповідність здобутих знань вимогам ринку, перезавантаженість, незручний графік занять, який важко поєднувати з якоюсь роботою…
У кого кращий телефон, або хто більше вип’є?
Чого гріха таїти, у вільний від навчання час студенти вміють дати раду емоціям, а сесійні стреси нерідко знімають «сорокаградусними антидепресантами»… та й перші серйозні уроки життя зазвичай кожен отримує саме в студентському віці. А змагатися у молодіжному середовищі дуже модно. Тож найпопулярнішими видами поєдинків, зі слів опитаних студентів різних вишів є: кого першим «зловлять» за списуванням, хто більше пива зможе випити, хто швидше від навчального корпусу добіжить до найближчого кафе, у кого дорожчий і кращий телефон, хто кумедніше розіграє викладача, друга, подругу…
Однак не все так безрайдужно і погано у студентському житті, адже вихованці вищих навчальних закладів міста є активними учасниками не тільки освітнього процесу, але й різноманітних спартакіад, науково-практичних конференцій, грають у інтелектуальні ігри «Що? Де? Коли?», КВН, проводять походи в гори, флешмоби, допомагають військовим та сиротам, як волонтери.
Також відрадно, що багато хто з молоді має величезну спрагу до знань, що є цілеспрямовані люди, які студіюють науку, підробляють вечорами, а у вихідні годинами просиджують в Інтернеті, вишукуючи додаткові джерела інформації з дисциплін, які цікавлять їх найбільше. Головне, аби потім їм вдалося знайти гідне місце роботи, чи продовжити навчання в аспірантурі.
Утім… студентське життя триває всього кілька років. Тож головне – використати цей час так, аби потім ніколи не пошкодувати про втрачені можливості.

«Наш Хуст»

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)