Міліцію трансформовано в поліцію. Що змінилося?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Міліцію трансформовано в поліцію. Що змінилося?

Про поліцейську реформу багато говорилося… і не тільки в Хусті. Наше місто не отримало нових патрульних, як Ужгород і Мукачево, але має наразі нову правову службу. 7 листопада міліцію ліквідовано і її функції нині виконує нова структура, хоча й зі старими кадрами. Утім необхідність реформування органів внутрішніх справ дійсно назріла давно. Проте що ж де-факто змінилося після зміни де-юре вивіски над міськрайонним відділком і набуття чинності закону «Про Національну поліцію»? Про це ми попросили розповісти начальника Хустського відділу поліції Володимира Щадея.
-Пане Володимире, зараз ви вже поліцейські… Які ж основні зміни відбулись у вашій діяльності протягом останнього місяця?
-Зазначу, що Національна поліція є центральним органом виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, запобігання злочинності, підтримки публічної безпеки і порядку.
Зараз на території нашої області створено кущові відділи поліції. Наразі до Хустського приєднано Іршавський та Міжгірський відділи. Також було створено такі служби, як кримінальна поліція, патрульна поліція, відділ кадрів, сектор матеріального забезпечення, відділ моніторингу та слідчий відділ. До речі, під час реорганізації нам вдалося зберегти максимальну частину особового складу.
-А хто ж може стати поліцейським?
-Поліцейський повинен бути громадянином України, який склав Присягу, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції. Він має службове посвідчення та спеціальний жетон. Зразки та порядок видання службових посвідчень та спеціальних жетонів затверджує Міністр внутрішніх справ України.
-Що чекає на наших поліціантів найближчим часом? Чи справді атестуватимуть всіх колишніх працівників органів внутрішніх справ?
-Кожний працівник поліції без винятку має пройти переатестацію, тобто скласти тести, пройти співбесіду, а керівні ланки ще й перевірятимуть на поліграфі. Якщо поліцейський витримає всі іспити та поставлені перед ним завдання, його буде зараховано до лав Національної поліції.
-Чи підвищилась ефективність роботи у новому «амплуа»?
-У листопаді – на початку грудня минулого року правоохоронцями було розкрито багато злочинів, скажімо, два наїзди, один із яких виявився, на жаль, смертельним, ряд крадіжок за «гарячими слідами», скоєних у м. Хуст та в смт. Вишково, встановлено особу, яка нанесла тілесні ушкодження травматичною зброєю мешканцю одного з сіл Хустщини. Із грудей потерпілого, між іншим, медики вилучили 9мм резинову кулю. Під час проведення оперативно-розшукових заходів правоохоронці встановили винуватця злочину, яким виявився 20-річний непрацюючий житель Хустщини.
-У міліції було багато завдань. Якими ж якостями повинен володіти поліцейський і які ключові обов’язки повинен виконувати?
– Подібно до того, як пілот повинен володіти вищим пілотажем, шофер повинен бути асом водіння автомобілем, так і поліцейський має захищати від небезпеки людей, при чому оперативно, фахово і безстрашно. Тож одним із найважливіших завдань наших працівників є допомога людям у біді, безперервне та цілодобове виконання професійних обов’язків. До поліції або поліцейського має право звернутися за допомогою в будь-який час кожен, хто має бажання чи потребу. Працюємо також над тим, аби заслужити довіру населення, аби наша служба була такою ж популярною та престижною, як у країнах Європи та у США.
-Дякую за розмову і хай Вам щастить.
Розмовляла Марина ШТЕФУЦА

«Наш Хуст»

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)