Лісове джерело – свідок періоду розквіту Хустського замку?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Лісове джерело – свідок періоду розквіту Хустського замку?

Є на Хустщині місце, де ніби зупиняється час. Музика води Городилівської криниці не просто зачаровує, а допомагає відключитись від життєвої суєти. Викладена камінням «зіниця Карпат» дозволяє відчути гармонію з довкіллям, а незабутня на смак холодна рідина, що б’є ключем із-під землі, кажуть, наділена цілющими властивостями…
«Чоловіча» криниця – «сестра» Копанської?
Дорога до джерела дуже погана. Доводиться долати тоненький серпантин, де двом автомобілям дуже важко роз’їдатись і два дерев’яні мостики, що от-от рухнуть у провалля… Напевно, саме із-за «шляхової» проблеми про Городиліську криницю знають не так багато гостей нашого краю, як про Копанську – ту, що особливим попитом користується серед жінок, бо згідно з розповідями місцевих молодиць, напившись води з природного «бювету», можна народити двійню. У подібні міфи я не дуже вірю і тому без особливих емоцій слухаю «сповідь» жінки, що набирає воду із джерела. Пані Надія запевняє, що протягом десяти років не могла завагітніти, а лікарі – допомогти їй. Проте, як виявилося, проблема була не з нею, а зі здоров’ям чоловіка. Знайома порекомендувала їй Городилівське джерело. Їздила на Хустщину аж із Тячівщини, оскільки на той час проживала саме там. Але вже за рік народила донечку, а ще через два – сина. Зараз у жінки вже троє онуків.
За кілька хвилин до джерела підходить городилівський старожил – дідусь Федір. Він також розхвалює міні-водойму.
-Вода тут особлива, прозора, чиста, просочена тишею і запахом пралісів, – стверджує чоловік. – Хто точно викопав криницю – невідомо, але кажуть, що колись у Городилові було аж сім таких джерел. Існує легенда, що воєвода Хуста довго не міг мати дітей. Які тільки ескулапи не намагались йому допомогти, та марно. І от до нього прийшов простий парубок-горянин з водою у глечику. Порадив приймати натщесерце протягом дванадцяти днів. І трапилось диво – молода жінка управителя замку завагітніла. На знак подяки воєвода готовий був віддати хлопцеві все, що той попросить. Але парубок, що не мав ділянки, на якій би міг разом з родиною вирощувати урожай, просив тільки клапоть землі. Тоді пан подарував йому ціле село, сказавши, що віднині – це його город. Отак населений пункт і отримав назву – Городилово.
Зі слів пана Федора, Городилівська криниця підземними ходами пов’язана з Великокопанською і навіть є її «сестрою». А дві водойми вкупі, як янь і інь, є єдиним цілим природним комплектом, що благотворно впливає на людський організм.
Вода з тритонами – найчистіша
Слід зазначити, що саме джерельна вода справді вважається однією з найчистіших, адже щоб пробитися на поверхню, їй потрібно подолати кілька шарів ґрунту, піску і каменів, в результаті чого відбувається природна фільтрація. При цьому вода з підземних ключів зберігає всі свої корисні властивості, є «живою» і насиченою киснем.
-На воді з Городилівського джерела я готую, її п’ємо замість водопровідної. І так уже два роки. За цей час справді вважаю себе більш наповненою енергією, здоровішою, – каже хустянка Аліна Кочіш. – Їжджу до криниці кожні два тижні, набираю диво-еліксир у пластикову тару.
-У мене дуже ламке і слабке волосся. Тож мию голову тільки джерельною водою, – запевняє інша краянка Марта Поп. – Після косметичної процедури мої коси стають шовковистими і блискучими, кінчики волосинок не так ламаються.
Та найцікавіше, що на дні джерела можна помітити чудернацьких створінь – карпатських тритонів.
-Водяна ящірка чистить середовище, у якому проживає, тож можна вважати, що водойма, де є тритони – придатна для пиття, – розповідає ще один візитер, що приїхав по воду.
До слова, тритони занесені до Червоної книги України, а також до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи. Ці амфібії надзвичайно чутливі до вирубки лісів і у випадку знищення насаджень, гинуть.
Отож мешканці Городилівської криниці, які звикли до людей, навіть не ховаються, коли в воду опускається філіжанка, із цікавістю роздивляються незнайомців. А прохолодна волога із невеличкого джерела навіть якщо й не наділена диво-властивостями щодо чоловічої сили та дітонародження, то, принаймні, дуже смачна і дійсно піднімає настрій.

«Наш Хуст»

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)