Банківська паніка на Хустщині: чутки, породжені стереотипами

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Банківська паніка на Хустщині: чутки, породжені стереотипами

Переполох краян щодо закриття неприбуткових відділень Ощадбанку у деяких населених пунктах району поволі почав переростати у паніку. Містом почали ширитись чутки про повне закриття мережі ПАТ «Державний ощадний банк України». Утім, як кажуть, диму без вогню не буває, тож ми вирішили розібратись у ситуації.
Назад у минуле?
Оскільки Ощадбанк – дитя старої радянської системи, то в декого досі до нього ставлення двозначне. Втрачені вклади, які загарбала собі Росія після розпаду Союзу, у підсвідомості багатьох краян асоціюються саме з цим банком. Однак на нині установа працює зовсім за іншою моделлю, адже і конкуренція на ринку чимала, і громадськість не та, що, скажімо, 30 років тому…
Тож інформація про закриття неприбуткових відділень у окремих селах Хустщини викликала серед населення багато питань.
-Це ж державна структура, яка повинна насамперед дбати про інвалідів, пенсіонерів та інші незахищені верстви населення. Від нас ніхто не питав, чи потрібне в селі відділення. А мені тепер, уже немолодій, доведеться мандрувати районом, аби отримати переказ чи зняти гроші з картки. Населений пункт у нас немалий. Чому саме ми потрапили під скорочення? – нарікає пані Марія з Нижнього Селища.
Керівництво району також далеко не в захваті від рішення керівництва Ощадбанку закрити у нашому районі аж п’ять відділень.
-Якщо відділення збиткові, то можна було обрати інші методи роботи з клієнтами. Наприклад, попросити вчителів чи працівників інших сфер відкрити там рахунки для отримання заробітних плат. А так – одна проблема вирішується, але в той же час ряд інших з’являється… По-перше, втрачаються робочі місця, по-друге, селянам доведеться їздити до Хуста, аби заплатити за комунальні послуги. А це, як відомо – додаткові витрати, втрата часу… На мою думку, завжди потрібно шукати компроміс, а не приймати термінових необміркованих рішень, – каже заступник голови Хустської районної ради Іван Рогач.
Закриття заради процвітання?
Звичайно, краяни, неодноразово обмануті системою, звикли ставитися з недовірою до всього нового і чекати для себе негативних наслідків. Крім того, людська фантазія породжує чимало різноманітних домислів… Тому за більш детальним роз’ясненням, чому Кошелево, Нижнє Селище, Стеблівка, Олександрівка та Нанково залишаться без відділень державного банку, ми звернулися до керівника ТВБВ «Ощадбанк» Олексія Орлика.
-Із 23 відділень, які є в районі, 18 і надалі працюватимуть. Банк ні в якому разі не припиняє діяльність, навпаки, ми прагнемо підвищити ефективність роботи, плануємо серйозну реконструкцію центрального відділення. Так як і наше місто стає все більш ошатним і сучасним, так і ми хочемо зробити для клієнтів більш комфортні умови. Також створимо нові робочі місця. Що ж стосується відділень у окремих селах, то ми не закриваємо їх спонтанно. Раніше до сільських рад направлялися звернення з проханням посприяти ефективності роботи, однак прогресу ніякого не було. Якщо, скажімо, власник мережі магазинів бачить нерентабельність окремих крамниць, то він їх закриває, однак спрямовує додаткові зусилля та потенціал на ті, що працюють. Так і у нас. До речі, відділення закриваються не тільки на Хустщині, але й у інших куточках України. Що ж стосується краян, то вони можуть користуватись нашими послугами навіть через Інтернет, не виходячи з дому. Хто ж поки що не вміє, то відділення працюватимуть не тільки в Хусті, але й у сусідніх селах, – наголошує пан Олексій.
Також зі слів очільника Хустського відділення Ощадбанку, занепокоєння мешканців району є безпідставними, бо припиняють діяльність всього лише безперспективні відділення. Якщо ж інші банки згортають діяльність, то роблять це або на території цілих окремо взятих регіонів, або взагалі в межах усієї держави.
Звичайно, незручності через закриття відділень Ощадбанку у деяких селах у краян будуть. Однак слід враховувати й те, що живемо ми зараз у період економічної кризи. Якщо раніше стратегія банків була зорієнтована на частку ринку, то сьогодні головне – це прибуток системи. Отже, як кажуть, до труднощів нам уже давно не звикати…

«Наш Хуст»

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)