Скільки коштує кохання по-хустськи?

P2202994

Скільки коштує кохання по-хустськи?

Сьогодні закохані перед тим, які іти під вінець, думають, чи потрібні їм пишні урочистості і взагалі чи не краще пожити у громадянському шлюбі, адже одруження – справа дуже відповідальна… і зовсім недешева.
Весільне вбрання за вартістю автомобіля?
Починається традиційне закарпатське весілля не з церкви і не з РАЦСу, а з довгих місяців підготовки до урочистої події, адже молодятам потрібно домовитись про місце проведення святкування, обслуговуючий персонал та багато іншого.
-Нещодавно одружувала сина. Костюм купили за 5 тис. гривень, у середньому ціна класичного чоловічого одягу коштує від 3 до 10 тисяч. Краватка – не менше сотні. При цьому слід подбати й про «метелики» кумам та дружбам. Сорочка – приблизно 450 гривень, – стверджує пані Олена з Хуста.
А от наряд нареченої виходить набагато дорожче, адже їй потрібно подбати й про чимало жіночих аксесуарів.
-Тільки сукня коштує від 3,5 до 20 тис. грн. Дешевше обходиться взята напрокат, або пошита. Але це вже, як кажуть, на колір і смак. Дехто приводить одяг із-за кордону, хтось – замовляє по Інтернету. Фата – від 1, 5 тис. грн., віночки – від 100 грн., взуття – від 3 тис. грн. Однак потрібно подбати про зовнішність ще й відвідавши перукарню, а таке задоволення нині коштує від сотні умовних одиниць. Послуги візажиста – 350 грн., манікюр – 250. Якщо хочеться мати смугляву шкіру, то слід врахувати ще й вартість 4-5 сенсів відвідування солярію. Біжутерія – тема окремої розмови. Якщо одягати золоті прикраси, то потрібно мати в гаманці кілька тисяч доларів, якщо ж звичайне кольє з камінцями, перлове намисто – можна вкластися у 1,5 тис. грн. Крім того, не варто забувати й про букет нареченої, ціна якого – від 500 до 1,5 тис. грн. та про обручки, за які потрібно викласти приблизно 8 тис. грн. Весільний рушник, на який стають молодята, коли йдуть під вінець можна придбати і за 250, і за 350 грн., – ділиться досвідом пані Аліна, пройшовши за останній рік разом з доньками шлюбну процедуру аж двічі.
Між іншим, останнім часом набувають все більшої популярності весілля у народному одязі. Така трапеза і патріотична, і оригінальна, і набагато дешевша. Проте якими власне повинні бути наряди молодят – вирішувати тільки їм самим.
Шлюбна церемонія чи поїздка на Мальту?
Безпосередньо день шлюбу не менш витратний, ніж підготовка до нього. Скажімо, зал для проведення урочистої події «влітає» у 400 грн. з персони (тут уже загальна вартість залежить від кількості запрошених гостей). Солодкий стіл – не менше ніж 5 тис грн. стільки ж і випічка. Алкоголь же – справа глибоко індивідуальна. Однак торт – обов’язковий атрибут весільного столу, коштує у межах 4 тис. грн.
-Тільки дизайн залу мені обійшовся в 7 тис. грн., послуги музикантів – 600 у.о. , тамади – 300 у.о., фотографа – в 250 у.о., відеооператора – в 300 у.о., автомобільного кортежу – 120 у.о. плюс бензин, – розповідає новоспечений глава сімейства Денис Орос.
Щодо ж ціни вінчання, то вона залежить від того, у якій саме церкві проходить обряд. Хтось переконує, що взагалі шлюбне таїнство – процедура безкоштовна, хтось запевняє, що заплатив 100 грн., а хтось – 500. Найдешевше, виявляється, коштує офіційне узаконення стосунків. Послуги РАЦСу вартують всього 300 грн. якщо ж потрібна виїзна церемонія – 1000.
-Вересень – жовтень – листопад – справжній весільний бум у нашому краї, – каже начальник Хустського РАЦСу Оксана Росоха. – У районі одружуються зараз сотні пар на місяць, у місті ж – 30-40. Цікаво, що вік подружжя останнім часом суттєво збільшився. Юнь зовсім не поспішає зв’язати руки «вузами Гіменея», спочатку думає про те, як «стати на ноги», самоутвердитись. Тож у середньому узаконюють стосунки 22-30-річні.
Слід зазначити, що весілля – задоволення не з дешевих, навіть за мінімальними підрахунками обходиться приблизно у 150 тисяч гривень. Тому й не дивно, що багато хто з молоді воліє жити в громадянському шлюбі, або розписавшись, відмовляється від пирувань, надаючи перевагу цікавій романтичній подорожі у якусь із екзотичних країн, аби залишити у пам’яті на довгі роки спільного сімейного життя яскраві і приємні згадки, а не підраховувати збитки, витрачені на організацію святкування.

«Наш Хуст»

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)