Підслухано у маршрутці

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Підслухано у маршрутці

Підслуховувати хоч і неетично, однак коли поруч галас, то й вуха заткнути не можна. Тим більше, що краяни у маршрутному транспорті зазвичай говорять про наболіле, скажімо, про вибори, кандидатів на посаду міського голови, благоустрій рідного населеного пункту та людяність водіїв. Тож проїхатись містом на громадському транспорті вирішили і ми з помічницею.
Поїздка на лавиці
Якщо комусь не вистачає адреналіну, то поїздка в деяких маршрутних таксі міста над Тисою може забезпечити незабутнє відчуття екстриму. Настрій, можливо, й буде зіпсовано, однак згадок залишиться безліч… і надовго… Скажімо, один з таких мікроавтобусів курсує вулицею Львівською, прямуючи до АТП. «Бусик» помаранчевого кольору нерідко пропонує пасажирам, посидіти на лавиці. Дехто при цьому, зі слів тих, хто постійно їздить цим рейсом, навіть лущить соняшникове насіння, прямо як перед хатою у селі в бабусі. Крім того, запах у транспорті інколи такий, що важко вдихнути повітря на повні груди. 70 відсотків «клієнтів», між іншим, роми.
-Відійди трохи, бо впадеш на мене, – просить старенька жінка чорнявого хлопчика, який «зайцем» встрибнув до маршрутки.
-Та ти б мене, бабко, краще на коліна посадила, – усміхається у відповідь малий і береться за улюблену справу – випрощування грошей від пасажирів.
-Цікаво, як часто тут прибирають, – гидливо роздивляється внутрішній «дизайн» транспортного засобу дівчина, років 18, скоріш за все, студентка медичного коледжу.
-Ніякого комфорту, – доповнює її юнак приблизно того ж віку. – Водії не тільки не стежать за чистотою в салоні, але й гасають наввипередки, грубіянять, не дотримуються графіків руху. Про систему GPS-навігації годі й мріяти.
-Краще б вози з конями возили людей, ніж такі автобуси, – нарікає старенький дідусь. – Хоч би екзотичніше виглядало.
Утім, що позитивно, за кермом водій не палить, музику вмикає не гучно. А між пасажирами, до речі, є й такі, хто захищає перевізників.
-Упродовж дня йому ніколи помити машину, бо зіб’ється з графіка. – каже жінка, років 40. – При цьому, дороги пильні, «клієнти» теж псують оббивку на сидіннях, смітять, часом поводяться некультурно, агресивно налаштовані. А водій має при цьому зберігати спокій і стежити за ситуацією на дорозі, аби не допустити якоїсь надзвичайної транспортної пригоди.
Про голубці та депутатів…
Іншим рейсом ми вирішили попрямувати у зворотній бік міста – до ресторану «Карась». Старенький автобус більше «пихтів», ніж їхав. Пасажирів у ньому було теж, як гостей у казковій рукавичці. Кожен говорив про своє. На зашарпаний салон тут увагу ніхто не звертав.
Двоє молодиць, що сиділи на колінах у третьої, активно обговорювали, хто що готуватиме на вечерю. Незабаром до їхньої розмови долучилося ще кілька жінок. Господині обмінювалися рецептами улюблених страв, а також вели мову про кулінарні пристрасті своїх чоловіків.
Представники ж сильної статі жваво дискутували про політичну ситуацію в країні, новини АТО, дії депутатів та недолугі закони. Найбільше їх хвилювала вартість комунальних послуг та незрозуміле виборче законодавство.
-Коли партія подобається, а людина ні – то як голосувати? Або коли навпаки… Мені вже 64 роки, життя прожив, а дурнем почуваюся, – зазначив один з пасажирів.
А от молодь наввипередки розповідала, що вичитала в соцмережах.
-Нині в «Підслухано Хуст» писало, що до нашого міста Луна-парк приїжджає, а в «Culture Varosh», що весь центр до римо-католицької церкви перекривають. Ти бачила? – цікавилась дівчина у подруги.
-Тут Wi-Fi не працює, подивлюся вдома, – відповіла їй співбесідниця, не відриваючи очей від гри в телефоні.
Загалом їздити в маршрутках хоч і незатишно, але недорого й цікаво… адже тільки в громадському транспорті можна по-справжньому відчути шалений драйв від поїздки «на одній нозі» й одночасно дізнатися багато нового про життя краян та про події у місті.

«Наш Хуст»

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)