Хустська школярка-вундеркінд вважає наполегливість запорукою успіху

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Хустська школярка-вундеркінд вважає наполегливість запорукою успіху

Не багато учнів мають хист до всіх шкільних дисциплін. Навіть відмінники виділяють з-поміж уроків улюблені. Ангеліна Кикина, одинадцятикласниця Хустської гімназії-інтернату, гуманітарій за покликом серця, однак показує чудові результати на всеукраїнських олімпіадах як із точних, так і з лінгвістичних предметів, навіть захищала честь України на міжнародній олімпіаді з географії у Бразилію і посіла четверте місце у світі.
Зарази результату доводиться від чогось відмовлятись
Ангеліна – звичайна скромна школярка, привітна, культурна, завжди усміхнена, щира, відповідальна. У розмові конкретна, небагатослівна, але її відповіді обмірковані, точні і мудрі.
– Моїм хобі є спорт. На рукоділля, малювання, співи, танці та інші захоплення часу просто не вистачає. Навіть від оргтехніки та телевізора відмовилась, аби більше читати профільної та художньої літератури. Що потрібно, знаходжу в Інтернеті через мобільний телефон. Зате люблю грати у футбол, волейбол та теніс. Неодноразово захищала честь школи на різноманітних змаганнях. Фізичні вправи допомагають розумово відпочити, «перемкнутися» на іншу хвилю, – стверджує випускниця Хустської гімназії.
Ще одним фактором, який стимулює до роботи над собою Ангеліна Кикина виділяє підтримку родини та близьких людей.
-Я дуже вдячна своїм батькам та братові Євгену, наразі студенту-програмісту УжНУ, який закінчив торік, до речі, ту ж школу, у якій навчаюся я, а також родині Василя Дьордяка, – каже дівчина. – У житті важливо, коли людину розуміють, особливо у тісному сімейному колі. Така опора є своєрідним зарядом позитивною енергією, стимулом для самовдосконалення.
Географія не завжди була улюбленим предметом
Слід зазначити, що торік Ангеліна Кикина виборола аж три дипломи ІІ ступеня на Всеукраїнському етапі предметних олімпіад з географії, історії, економіки та диплом ІІІ ступеня з математики. До речі, участь у наукових поєдинках школярка почала брати тільки з сьомого класу, а з восьмого її щоденна копітка праця принесла перші успіхи.
– Географію я люблю, проте не завжди настільки цікавилась глибинами науки, аби мріяти про міжнародну олімпіаду. Поглиблювати знання мене спонукала вчителька Галина Анатоліївна Тимчик, допустивши до участі в міському етапі предметної олімпіади. Відтак хотілося все більше дізнатися про моря, континенти, мінерали, земну оболонку, картографію, про в’язки між природним середовищем і діяльністю людини… Тож щиро вдячна своїй наставниці за те, що зуміла мене добре скерувати, надихнути на поглиблене вивчення предмету, – запевняє Ангеліна. – Між іншим, на олімпіадах екзаменуються не просто здобуті знання, але й оцінюється особиста творча робота, яка не входить до жодної зі шкільних програм. Скажімо, під час із інтелектуального змагання з математики потрібні були не лише вміння розв’язувати приклади чи задачі, але й логіка, – ділиться думками одинадцятикласниця.
Ангеліна настільки захоплена наукою, що навіть мрії у неї не про якісь елементи модного одягу, чи останню модель телефону, а про закінчення гімназії із золотою медаллю та вступ до хорошого вишу, здатного дати якісну освіту, а не просто диплом. Про відпочинок дівчина також не думає.
– Були під час канікул на кілька днів із родиною в Одесі, оздоровились, весело і змістовно провели час. Мені цього достатньо, – скромно зауважує школярка.
Вчителі, у свою чергу, надзвичайно позитивно відгукуються про дівчину, розповідають про її сильний характер, уміння йти до мети, долати перепони і добиватися успіху.
– Якби в гімназії було хоч десять таких старанних вихованців, як Ангеліна Кикина, ми б посіли першу сходинку всеукраїнського рейтингу шкіл, – каже директор навчального закладу Михайло Онофрей.
Сама ж Ангеліна переконана – що наука – це саме її стихія і хочеться вірити, що з такими поглядами на життя вона неодмінно досягне вагомих здобутків у своїй майбутній професії.
– Я поки що не визначилася, ким буду. Багато що подобається, – задумливо стверджує одинадцятикласниця. – Знаю лише одне, що аби стати хорошим фахівцем, потрібно не просто відвідувати заняття, а інтенсивно спрямовувати потенціал на інтелектуальні труди. Утім вчитися справді дуже люблю…
Тож хочеться щиро побажати Ангеліні й надалі відкривати для себе інформаційну скарбницю нових наук, розвивати світогляд та стати в недалекому майбутньому високваліфікованим спеціалістом світового рівня.
Марина АЛДОН
«Наш Хуст»

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)