«Вбивчі» тарифи на комунальні послуги можуть довести краян до зубожіння

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«Вбивчі» тарифи на комунальні послуги можуть довести краян до зубожіння

Хустяни вчергове отримали квитанції на оплату житлово-комунальних послуг. Громадськість вкрай занепокоєна тим, що у «листах щастя» вказано немалі суми, які потрібно викласти за «блага цивілізації». Останнім часом для сімейного бюджету багатьох краян оплата послуг стала важким тягарем.
«Золотий» газ
Багато хто з містян наразі активно закуповує дрова, встановлює твердопаливні котли, навіть замінює газові плити електричними.
-Знайомий майстер робить мені в хаті спеціальну «грубку» з вентиляційними каналами. Пристрій обігріватиме всі приміщення. Це, принаймні, дешевше, ніж викладати взимку по 5 тисяч гривень за газ, – розмірковує мешканець міста над Тисою Василь Попович.
-Добре, що не викинули старий котел «КЧМ». Чоловік купив спеціальні брикети, якими плануємо грітися в морозні дні, – запевняє інша краяна Ганна Кемінь.
-Плануємо перейти на електроопалення. Це хоч і не дуже вигідно, але усе ж виходить дешевше, ніж природний газ, – ділиться думками пенсіонерка Олена Токар.
Проте, враховуючи «енергетичну кризу» уже зараз, влітку, стрімко зростають ціни на дрова, брикети та вугілля… А що буде в грудні-січні? На жаль, вартість газу майже прирівнюється до ціни золота, тож і не дивно, що багато хто шукає альтернативні методи обігріву житла. Адже якщо вже наразі за місячну газову норму потрібно сплачувати 300-500, а то й 700 гривень, то взимку ця сума може збільшитись удесятеро.
А де субсидії?
Ще на початку «комунально-тарифної» кампанії з боку владних структур широко пропагувалася програма компенсування вартості послуг тим верствам населення, які не можуть самотужки впоратись із цінами на блакитне паливо. Тож мешканці Хуста охоче заповнювали декларації і чекали допомоги від Уряду. На жаль, ситуація з відшкодуванням «газових витрат» у місті над Тисою не дуже втішна, адже субсидію можуть їх отримати далеко не всі краяни, та й розмір держпризначень часом відверто смішний.
-У цьому році до відділу субсидій поступило 555 звернень за старим законодавством і 759 – за законом у новій редакції, – каже начальник відділу державних соціальних допомог виконавчого комітету Хустської міської ради Лариса Пацкан. – 670 містянам субсидії вже призначено, а 791 справа знаходяться на розгляді у Державній фіскальній службі.
Цікаво, що зі слів пані Лариси, мінімальний розмір призначеної субсидії на літній період склав 10 гривень 51 копійку, максимальний – 734 гривні і середній – 235 гривень.
Отже розраховувати на адресну допомогу не дуже варто. Крім того, враховуючи той факт, що правильно заповнити пакет документів на право отримання субсидії вміють далеко не всі, навіть люди з вищою освітою плутаються у здогадках що і у яку «графу» писати.
Знаково, що вже за травень-червень у краян почали з’являтися комунальні борги. При цьому, люди економлять як тільки можуть. Що ж тоді чекає нас через півроку?
Не слід також забувати, що із дня на день дорожчають продукти, ліки та речі першої необхідності, знецінюються зарплати та пенсії, а інфляція на кінець року може «перестрибнути» 50-відсоткову позначку.
Тож як викручуватимемось із «газового» зашморгу через кілька місяців поки що невідомо, адже Росія ціну «чорного золота» точно не понизить, а наш Уряд, ніби сліпо-глухо-німий, не хоче адекватно реагувати на проблеми населення. Можливо, справді слід шукати альтернативні шляхи обігріву оселі вже тепер… аби не замерзнути взимку?!

«Наш Хуст»

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)