Ціни на оренду житла в місті зросли

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ціни на оренду житла в місті зросли

Незважаючи на те, що вартість продажу житлових будинків суттєво «впала», зняти квартиру в Хусті не так уже й дешево, адже ціни на оренду житла останнім часом стрімко зросли. І це не пов’язано ні з «напливом» студентської молоді до міста над Тисою, ні зі збільшенням притоку біженців, адже офіційно в Хусті є всього 49 сімей переселенців.
Жити в офісі?
Цікаво, але оплатити місячне користування офісним приміщенням зараз виходить майже стільки ж, як і винайняти квартиру, а часом можна домовитися з власником навіть дешевше, скажімо за 100 доларів.
-Цінова політика дуже строката. Вартість залежить від мікрорайону, де розташована будівля, поверху, на якому розміщений кабінет чи магазин та від багатьох інших чинників. Комунальні послуги оплачуються окремо. Місячне користування офісом обходиться приблизно у 2-3 тисячі гривень, – каже власниця одного з косметичних салонів Хуста пані Оксана.
У той же час винайняти житло нині набагато складніше, ніж приміщення для підприємницької діяльності. Принаймні, з матеріальної точки зору…
-Оренда квартир завжди дешевша, ніж приватних будинків. Велике значення має у якому власне стані житло, скільки в ньому кімнат, на якій конкретно вулиці «квартирує» дім, яким чином обігрівається взимку, – запевняє представник агенції нерухомості пан Олександр. – Ми пропонуємо як оренду квартир за 100-170 доларів, так і приватних житлових будинків за 200-300 умовних одиниць.
Отже, виходить, що жити в офісі навіть вигідніше, ніж винаймати помешкання. Сумно, але рівень забезпеченості населення власним житлом залишається дуже низьким і більшість краян не є таки підприємцями, аби могли собі дозволити спати на робочому місці…
Подобова оренда «зашкалює»
Якщо, скажімо, людині треба заночувати в місті над Тисою, а готель її не влаштовує, можна знайти оптимальний варіант винайму житла на короткотривалий термін. Проте «зняти» квартиру на 2-3 дні обходиться набагато дорожче, ніж на місць чи півроку.
-За добу прошу 250 гривень. Це не захмарна ціна, адже в інших вартість проживання складає і 300 і 350 грн., – ділиться думками хустянка Марія Кузьма. – Звичайно, моя садиба – не апартаменти на березі моря, але окремий двоповерховий будиночок типу літньої кухні з усіма зручностями – гарячою й холодною водою, елекроопаленням, телевізором та доступом до Інтернету. Популяризую «бізнес» через соціальні мережі. Туристів небагато, але 4-5 родин на місяць до мене за «житловою допомогою» звертаються стабільно.
За межами Хуста, де набуває все більшої популярності сільський зелений туризм, ціни різняться в обидва боки. Скажімо, у Велятині можна відшукати житло й за 50 гривень на добу, і за 100, і за 200, а от у курортному Шаяні цінники майже столичні. Скажімо, 2-3-кімнатна квартира за ніч оренди коштує від 350 до 500 гривень, а будиночок підвищеного комфорту – від 1500 гривень за добу. Звичайно, якщо довго й наполегливо шукати, можна винайняти житло й дешевше, але «нюанси» більше відомі тим, хто на Хустщині не вперше. Мандрівники ж, які випадково опиняються у нашому краї, як правило, домовляються про нічліг із тими, чиї послуги добре розрекламовані у глобальній мережі.
Утім… у будь-якому разі орендувати житло (нехай навіть тимчасове) найвигідніше без «третіх сторін» (агенцій, маркетингових фірм чи спільних знайомих), зв’язуючись безпосередньо із власником. Адже господар більше ніж посередник зацікавлений у співпраці і з ним завжди можна обговорити деталі і знайти ціновий компроміс…

Вікторія МАТЕЙ
«Наш Хуст»

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)