Сміттєвий «креатив» на Хустщині вражає

11853966_1487708298194621_132165230_n

Сміттєвий «креатив» на Хустщині вражає

Нещодавно мережу шокували світлини доріг біля Драгова та Золотарева, завалених сміттям, які були виставлені у одній із соціальних мереж групою мешканців Хустщини. Та, виявляється, подібна проблема має місце і в інших населених пунктах нашого району, зокрема, в Ізі, Горінчові, Монастирці…
-Їду я днями до своїх знайомих у бік Горінчова. Довкола розкішні сади, багаті на соковиті плоди, у дворах дорогі автомобілі, ошатні будинки… а неподалік – гори… зі сміття! Одним словом – звалище. Але ж не на пустирі, а поруч із городами. Бік-о-бік картопля дозріває та побутовий непотріб «розквітає»… Романтика! – зазначив один із громадських активістів Сергій Барзул. – Здивувався побаченому. Відтак запитав від місцевих, чи їм не заважає весь той мотлох. Та у відповідь почув шокуючу фразу: «Так тут усі кидають. І не лише ті, хто живе неподалік, але й інші. Цілими тракторами приїжджають і спокійно розвантажують сміття».
Інший краянин, що також активно бореться з захаращенням краю, Дмитро Величко, теж зауважив, що масштаби «застелених килимами з решток життєдіяльності» ділянок на Хустщині є вражаючими і боротися зі «сміттєвою стихією» можна не одноденною акцією з розчистки території, бо завтра «повінь» із побутових відходів «нахлине» з новою силою, а тільки просвітницькою роботою серед населення.

11857703_1487708294861288_1745228453_n
-Потрібна допомога… Невідкладна…. Термінова… Коли ми вперше почали піднімати проблему звалищ, не думали, що вона виявиться настільки масштабною, – підкреслив пан Дмитро. – Всі вже настільки звикли до сміття, що й не помічають, яку екологічну загрозу становить для довкілля пластик, поліетилен та пластмаса, викинуті будь-де.
Дивно, але про сміттєпереробний завод у жодному населеному пункті району громадськість навіть чути не хоче. Хоча насправді підприємство потрібне, тим більше, що є інвестор, готовий за свої кошти його збудувати. Та в той же час, краяни активно дискутують про те, які загрози становитиме для довкілля і людей, які проживають неподалік, потужний господарський об’єкт, але не думають, що самі ж, забруднюючи довкілля, прирікають природу на загибель. Скільки лише отруйних речовин виділяє під час спалення у атмосферу пластик! А сміття, залишене на узбіччях доріг, на галявинах, викинутий у річки непотріб… поступово призводять до вимирання цілої екосистеми.
Тож доки будемо плювати у власний колодязь?
До слова, після публікації хустських активістів у Інтернеті світлин із Рахова, Віце-прем’єр-міністр України Валерій Ващевський доручив Міністерству екології та природних ресурсів, Державній екологічній інспекції і Закарпатській обласній державній адміністрації невідкладно організувати ліквідацію стихійного звалища на околицях географічного центру Європи. Сподіваємося, пан Валерій відреагує і на катастрофічну ситуацію зі смітниками на Хустщині й зможе вжити дієвих заходів щодо боротьби з побутовими відходами у нашому районі.

«Наш Хуст»

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)