Хустський залізничний вокзал не ремонтували вже 20 років

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Хустський залізничний вокзал не ремонтували вже 20 років

Романтичне місце зустрічей і прощань… Колись залізничний вокзал вважався центральним вузлом сполучень не тільки потягів, але й людських доль. Згодом пасажири пересіли з поїздів на маршрутки, бо автомобільним транспортом можна швидше добратися до місця призначення. Проте останнім часом, разом зі стрімким подорожчанням квитків, краяни почали повертатися до мандрівок залізницею, приносячи в жертву час, аби зекономити гроші. Проте перше, що бачать гості Хуста (нехай навіть мешканці довколишніх сіл) – це старенький занедбаний «Колізей» із вивіскою «Львівська залізниця».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Звичайно, маючи впорядкований центр і низку цікавих архітектурних ансамблів, хочеться, аби туристи схвально відгукувались про наш хоч і невеличкий, але ошатний населений пункт. Тим більше, що на відміну від інших закарпатських міст Хуст має аж дві залізничні станції. Правда, обидві скоріше відлякують, ніж приваблюють людей. На Малій зупинці намет без вікон і дверей, розписаний «графіті» невідомих авторів, навіть не оснащений сидіннями для тих, хто очікує свого рейсу. На Великій же станції будівля давно перебуває в аварійному стані. Двері нагадують вхід у старозаповітний Ноїв ковчег. Вікна, також архаїчні, полуплені, брудні. На фасаді місцями немає штукатурки, зі стін випадають цеглини, зусібіч видніються ржаві труби… Зали для продажу квитків та очікування трухлявим «дизайном» навіюють огиду на подорожуючих. Привокзальна площа також далека від ідеалу.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Багато хто з краян справедливо нарікає на те, що споруда десятиліттями руйнується. У свою чергу, очільник установи спілкуватися з представниками ЗМІ відмовляється, стосовно будь-якої інформації радить писати офіційне подання на ім’я начальника Закарпатської обласної залізниці. Утім теоретично проведенням ремонтів мали б займатися представники установи з сусідньої області, яким власне станція «Хуст» і підпорядковується. Однак цього вони не роблять. Хоча Львівський залізничний вокзал вважається одним з найкращих у Європі… Так чому ж у закарпатському Хусті будівля має розвалюватися «на очах»… і нікому до неї немає справи?! До речі, востаннє косметичний ремонт приміщення, зведеного у 30-ті роки минулого сторіччя проводили два десятиліття тому…
Тож доки наші краяни очікуватимуть потяги в таких спартанських умовах? Невже доки цегла когось не травмує адміністрація закладу не зверне уваги на занедбане приміщення? Гадаю, відповідальним особам залізниці не завадило б прислухатися до зауважень пасажирів та зробити відповідні висновки, адже як хустяни, так і гості міста заслуговують на кращу якість залізничних послуг… і на приведений до ладу затишний сучасний вокзал.

«Наш Хуст»

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)