Хустські Жозефіни і Касандри та шлюбні крайнощі краян

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Хустські Жозефіни і Касандри та шлюбні крайнощі краян

Які тільки імена зараз не придумують батьки, аби їхнє дитя відрізнялося від інших… Та річ не тільки в цьому. На жаль, у першому півріччі 2015 року смертність перевищила народжуваність. Якщо за аналогічний період торік народилося 823 немовлят, то в цьому – тільки 800, якщо у 2014 році померло 772 осіб, то цьогоріч – 802. На жаль, економічна криза та війна у державі вплинули на демографічну ситуацію навіть у одному з найзахідніших куточків України.
Краса у імені твоїм…
Кажуть, як корабель назвеш, так він і попливе. Отак і з людьми. Тож батьки часто перед тим, як придумати ймення для чого чада запасаються купою спеціальних книжок та переглядають сотні Інтернет-ресурсів, або ж нарікають дитя на честь героїв кінострічок чи літературних персонажів.
До слова, цьогоріч тенденція називати малюків іменами дійових осіб із турецьких серіалів доволі скоротилася. Краяни вже не реєстрували, як у минулому році, Ханів чи Сулейманів, Хюрем та Міхрімах.
-Найбільш поширеними іменами протягом січня-липня 2015 року були Вероніка, Олександр, Максим, Сергій, Анастасія, а також Каріна, Дарина, Софія, Даніель, Даніелла, Артем, – каже начальник відділу РДАЦСу Хустського райвідділу юстиції Оксана Росоха.
У той же час, зі слів пані Оксани, серед юних краян з’явилося багато носіїв і незвичних імен. Зокрема, Мартін, Таміла, Роксолана, Кевін, Ліонелла, Меліса, Ласло, Жозефіна Марселла, Таміна, Дебора, Бонні тощо.
До речі, найстаршою мамою цьогоріч стала 43-річна краянка, наймолодшою ж – 15-річна юнка. Крім того, незважаючи на тенденцію зменшення народжуваності, одна з хустянок у цьому році народила аж дев’яту дитину.
Криза шлюбу?
Шлюб, як інститут соціальних відносин, поволі втрачає свою значущість у суспільстві. Все більше мешканців Хустщини живуть «на віру», не узаконюючи стосунків. Звичайно, штамп у паспорті не впливає на рівень почуттів між закоханими, але має суттєве значення при вирішенні офіційних спорів чи під час поділу спільного майна. Втім значний відсоток хустянок воліє бути мамою-одиначкою і отримувати при цьому державні пільги, ніж носити на руці обручку.
-У 2015 році було укладено 371 шлюб (402 – за аналогічний період минулого року) і розірвано «вузи Гіменея» у 154 випадках, – підкреслила начальниця Хустського відділу РДАЦСу.
Отож, як не прикро, розпадається практично кожна третя пара. І причиною часто є зовсім не безгрошів’я чи відсутність додаткової жилої площі (адже подібні проблеми існували й раніше), а елементарне небажання спільно долати труднощі, змінюватися заради іншого чи поважати партнера.
Цікаво, що під вінець ідуть хустяни як у шкільному, так і в пенсійному віці. Наймолодшій парі краян, які зареєстрували стосунки у 2015 році стали 16-річні мешканці міста над Тисою, найстаршим же нареченим виповнилось відповідно 50 та 55 років. Різниця у віці між подружжям теж часто «зашкалює» і на десятирічній, і навіть на двадцятирічній позначці. Звичайно, вік не головне, був би лад у родині.
Цікаво, що закарпатських дівчат все частіше приваблюють екзотичні наречені, зокрема, з Китаю. Однак не проти вони одружуватися і з чехами, словаками, угорцями, поляками, американцями та канадцями.
Звичайно, кожному – своє, але як стверджує народна мудрість: «Любов – не пожежа, займеться – не потушиш».

«Наш Хуст»

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)