Герої поміж нас

IMAG0104

Герої поміж нас

Хто, як не вони, бійці АТО, боронять зараз незалежність нашої держави, ризикуючи здоров’ям відстрілюють ворожі атаки. Вони дивляться в очі смерті і твердо налаштовані боронити свій край до останнього… до перемоги… Одним із таких борців-героїв є 24-річний хустянин Олександр Лучка.
Сашко надзвичайно скромна людина, небагатослівний, та рішучий. На війну пішов добровільно. Наразі, через півроку, його вперше відпустили додому.
-Рідні звістку про те, що я їду в АТО сприйняли дуже болісно, проте з часом змирилися. Відтак завжди раділи, коли телефонував їм із околиць Маріуполя. Коли ж узяв повістку, мною керувало почуття патріотизму, бажання захистити рідну землю від агресора, – розповідає боєць. – Службу ж несу у складі мобільної оперативної зенітно-артилерійської прикордонної застави. Із Хуста я там один, а з Закарпаття нас троє. Є ще хлопці з Івано-Франківщини та Маріуполя. Служимо на Донеччині. Воювали у містах Павлопіль, Чермалик, Гнутове, та в інших. У відділеннях нас по сім осіб. Живемо в бліндажах, кухня – польова, їмо на вулиці, спимо в землянках. Годують нормально, та багато в чому нам допомагають саме волонтери. Зокрема, хочеться подякувати ГО «Фойта» (кер. Іван Куделя) за камуфляж.

IMAG0093
Зі слів Олександра, найважче бійцям уночі, коли вороги атакують українські позиції. Крім того, місцеве населення часто сприймає наших бійців неадекватно, агресивно налаштоване проти української армії.
-Навіть до обстрілів можна звикнути, але хочеться миру, – каже молодий воїн. – Зате там, далеко від рідної домівки, в екстремальних умовах, у стані постійного напруження по-особливому цінується дружба, людяність, взаємодопомога. Побратими стають друзями, братами по духу.
Слід зазначити, що Олександру вдалося збити ворожого безпілотника, протаранити російський БТР. Проте подвигами він не хизує, про бойові заслуги більше розповідають його товариші. Сам же Сашко радіє ротації, але з готовністю заявляє, що відпочивши морально, за кілька днів повертається «на лінію вогню».
Відвертий погляд молодого бійця красномовніший за всі слова… у ньому прихована трагедія пережитого… Саме такими і є герої, справжні воїни світла, які без вагань стають на варту миру і ціною власного життя боронять мир та єдність нашої держави.

Марина АЛДОН
«Наш Хуст»

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)